Jak jest z poborem do wojska?

Witam!

Już jestem skołowany i nie mam pewności, jak jest na pewno. Studiuję i nie wiem, czy mam zanosić do WKU to śmieszne zaświadczenie o nauce, czy nie. Niby wszędzie słyszę, że pobór jest zniesiony, ale co to oznacza na pewno, nie wiem. Zanosić, nie zanosić, co robić?

Jeśli ktoś wie, to byłbym wdzięczny za jakąś odpowiedź :slight_smile:

Nie ma już poboru do wojska do służby zasadniczej także olej wszystko i ciesz się życiem na wolności :slight_smile:

A którego słowa w zdaniu ‘Pobór jest zniesiony’ nie rozumiesz?

Zniesiony oznacza - usunięty; odwołany

Innymi słowy - nie ma już poboru do wojska. Jedyne co powinieneś zrobić to iść do WKU po wpis do książeczki wojskowej.

coś słyszałem że trzeba zanieść świadectwo szkoły którą sie ‘ratowało’ przed wojskiem … żeby podbili książeczke itd. prawda to ? ; )

Wystarczy, że pójdziesz do WKU i powiesz żeby Ci wpisali przeniesienie do rezerwy i wszystko, bez żadnych papierów.

Pobór cały czas jest, ale nie biorą już do czynnej służby wojskowej

Nie zanoś, niby jest obowiązek do 15 października ale ja tam nigdy nie zanosiłem w terminie. Sami mnie wzywali w listopadzie, raz dostałem ochrzan, że mi bilet przyszykowali a ja im plany popsułem :stuck_out_tongue:

Ogólnie odbywanie służby jest już nieobowiązkowe, więc nie masz się co martwić a jak pisałem, w razie potrzeby sami Cię wezwą, nie zawracaj sobie tym głowy. Jak masz świstek ze szkoły to komendant może co najwyżej sobie potupać :tuptup:

Pozdrawiam!

Ja jak miałem komisję tą pierwszą to nawet zaświadczenia ze szkoły im nie zaniosłem :smiley:

Jak narazie cisza nikt nie dzwoni nie przychodzą żadne listy.

Powiedziałem jescze babie tej co mi tam wypisywała te wszystkie papiery to że nie chce służyć w armii.

Ja jestem w takiej sytuacji więc się wypowiem - nic już się nie zanosi, a zapewne uczelnia nie wyda już nawet takiego druku.

Idziesz do WKU z książeczką i dostajesz przeniesienie do rezerwy.