Jak kompletnie przy zamykaniu wyłączyć "Zakończ Teraz"?


(Andrzejswit) #1

Witam. Mam 4 letniego brata i mały problem. Gdy on wyłącza komputer z guzika "Power", pokazuje się to gó&%^e okno z "Zakończ Teraz". I wtedy mój brat wciska "Reset" i przy Biosie "Power". I lipa. Jak mam to wyłączyć, żeby mógł normalnie wyłaczyć komputer?


(system) #2

Jeśli to laptop, to w Panel sterowania > Opcje zasilania > Zmień ustawienia planu > Ustawienia zaawansowane > Akcja dla przycisku zasilania i pokrywy: Ustaw akcję na zamykanie systemu dla przycisku zasilania i naucz chłopaka, żeby nie trzymał długo nacisniętego przycisku, tylko raz i krótko nacisnął i puścił, i nic już nie dotykał(!), aż do zamknięcia systemu. Można jeszcze w BIOSie ustawić w oknie Power, odpowiednią akcję dla "Power button". Różnie jest ona nazywana.


(Andrzejswit) #3

Rozwiązałem problem. Poradnik TUTAJ.


(system) #4

To żadne "rozwiązanie" problemu. Pojawienie się komunikatu "Zakończ teraz..." świadczy o usiłowaniu przez użytkownika zamykania systemu przy działajacych ciągle niektórych aplikacjach, które powinny być wcześniej, oddzielnie zamknięte.

Ja usiłowałem Ci poradzić jak normalnie i prawidłowo zamykać system i jak nauczyć młodego. To, co "wynalazłeś", to, wcale nie nadzwyczaj mądre, standardowo nie zalecane, wymuszone zamykanie systemu w trybie nadzwyczajnym.

Czasem skutkuje przy kolejnym uruchamianiu komputera komunikatem o "nieprawidłowym zamknięciu systemu", a nawet uszkodzeniem niektórych, nagle zamkniętych, aplikacji.


(Andrzejswit) #5

To jest GIT rozwiązanie, ponieważ klucz dodaję do HKEY_CURRENT_USER. A mam dwa konta - jedno młodego i drugie moje na hasło. Więc on nic nie zepsuje.

Gorzej ze mną - dzisiaj nie zapisałem projektu z delphi przez to. Usunełem na swoim profilu ten klucz i mi to nie przeszkadza. A jemu kluczyk został :slight_smile:

Zresztą Windows tylko do programowania i grania, a tak to Linux Ubuntu.