Jak konto gościa zamienić na administratora?

Hej,

mam komputer z Win 8.1, dotychczas logowałam się do swojego konta za pomocą hasła ( byłam administratorem i jedynym użytkownikiem na tym laptopie ). Chciałam hasło całkowicie usunąć ( logowałam się przez konto microsoft, o ile ma to jakiekolwiek znaczenie), by móc włączyć komputer i by on sam już się uruchomił do pulpitu. Pogrzebałam w internecie jak to zrobić i całkowicie wszystko zepsułam :frowning: Teraz moje konto nie jest już administratorem, tylko gościem. Nie mogę nic zrobić, bo jak chcę gdzieś wejść to wyskakuje komunikat, że nie mam dostępu. A przy logowaniu jeszcze jest błąd i teraz mam do wyboru logowanie z poziomu konta microsoft lub konta zwykłego, do którego nie potrafię wejść, bo niby jest złe hasło, a na 100% podaję dobre. Co mam zrobić? Jak uzyskać z powrotem konto Administratora i jak móc logować się bez podawania hasła? Ktoś mi pomoże? 

Na przyszłość: “uruchom” wpisujemy > netplwiz> i tutaj wyłączamy hasła. A teraz uruchom system w Trybie awaryjnym (f8) z wierszem poleceń i w konsoli, która się pojawi wpisz komendę> net user administrator /active:yes

i poczekaj na pojawienie się napisu: „Polecenie wykonano pomyślnie”. Uruchom kompa i zaloguj się jako admin (tylko to jest konto wbudowane nie służy do normalnej pracy) Utwórz sobie nowe konto z prawami admina. Po udanym zabiegu uruchom tryb awaryjny tak jak poprzednio i w konsole wklep >   net user administrator /active:no     > aby je wyłączyć.

Dziękuję za odpowiedź, idę działać i dam znać jak poszło 

Nic to nie dało. Poza tym zauważyłam, że jest podany komentarz: built - in account… 

 

 

Robiłam już to kilka razy i dalej nic… 

Poza tym jak już mam logować się na komputerze i jest konto Administratora, loguję się tam bez hasła to wychodzi komunikat, że te konto jest wyłączone i mam się skontaktować z administratorem systemu. 

 

Ktoś coś doradzi? Nie znam się na tym kompletnie i już nie wiem co robić. 

PS. czy przywracanie systemu coś da? Dodam, że nie posiadam płytki z Windowsem, bo podczas kupowania laptopa system był już zainstalowany. Jeśli przywracanie coś da to jak to zrobić, żeby nie usunąć niczego ważnego? O to, że straciłabym programy, zdjęcia itp. się nie martwię, bo wszystko mam już zgrane.