Jak kontrolować udostępnianie 3g dla komputera?

Chciałbym poprosić o poradę jak mądrze korzystać z dzielenia się netem z 3g jako wiifii na kompie by mi nie zjadło szybko transferu, co wyłączyć, co zablokować w firewallu windowsa , albo comodo jeśli istnieje taka potrzeba. I w ogóle poproszę o mądre rady do tego typu problemu, obecnie monitoruje transfer i na razie wykorzystałem 5mb w ciągu 30min to chyba trochę za dużo? Korzystam z pakietu od orange 1gb

to nawet mało :wink: zablokuj automatyczne pobieranie aktualizacji.

Miałem kiedyś podobny problem.Różne ograniczenia wyświetlania obrazków i wyłączanie aktualizacji automatycznych powoduje duży dyskomfort.

Czy oprócz tego nie zastanawiałeś się nad tańszym i większym pakietem w obecnej lub innej sieci ?

Nie wiem za bardzo jakiej sieci jest w tej chwili najkorzystniejsza oferta bo w październiku patrzyłem i w play to samo co w orange też sobie życzą za 1gb jak za rodzoną matkę olewając w ogóle polskie warunki. Poza aktualizacjami to co jeszcze? Używam IE11 więc chyba dobrze dla mnie? :P btw. chciałem używać neta na 3dsie oraz nexusie 7 ale w przypadku tego drugiego to nie ma sensu…ten durny android nie ma żadnej kontroli nad tym co ma dostęp do neta, a co nie…przynajmniej ja nic nie znalazłem w opcjach, a by mi zeżarło transfer chyba w godzinę :(

Na routerze możesz wyciąć ruch dla użytkowników, którzy nie mają mieć dostępu do internetu. Przede wszystkim zainstaluj wtyczki blokujące wszelkie gadżety od Facebooka, Twittera itp. np. Disconnect, aby nie generować zbędnego ruchu do serwerów, do których bezpośrednio się nie podłączasz, możesz wyłączyć pobieranie obrazków albo postawić sobie w sieci serwer proxy, który będzie przecgowywał strony i w razie potrzeby aktualizował ich treść. Zamiast tych zabiegó możesz też używać przeglądarki tekstowej. Korzystać jak najmniej ze strumieniowania (Youtube, radio itp.). Ogółem z limitem 1GB to sobie za bardzo nie poszalejesz.

Co…? ja korzystam z twittera przez aplikacje po to by zobaczyć co nowego z fejsa praktycznie nigdy ostatnio, obecnie śledze ruch networxem i wychodzi na to, że z IE w zasadzie marnuje mi się parę mb przy odwiedzeniu kilku stron więc myślę, że jest ok. To co podałeś to w ogóle nie przydatne rzeczy, bez obrazy, ale o yt itd. wiem :stuck_out_tongue: myślałem, że są jakieś bardziej przydatne rady jeśli chodzi o 3g na kompie, ehhh…to może inaczej; może jest jakaś prosta aplikacja która pozwala na przerzucanie programów na białą/czarną listę żeby mów cybrać tylko te które mają łączyć sie z netem? [nie chodzi mi o firewall…bo z comodo w najnowszej wersji jak i z windowsowskim jest za dużo roboty -_- chodzi mi o coś co wyświetli listę zainstalowanych programów i pozwoli je przerzucać z jednej listy na drugą.

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, chodziło mi o blokowanie wtyczek na stronach typu lubię to itp, one generują zbędny ruch do serwerów FB.

 

Podałeś Ci tylko to co generuje zbędny ruch, a czy ta informacja Ci się przyda, czy nie to sam zdecydujesz, skoro jest Ci nie przydatna, to spoko.

 

Możesz jeszcze, jak pisałem, pomyśleć o proxy. Aplikacje zapewne istnieją, wystarczy poszukać.

Na 1GB choćbyś nie wiem jak kombinował, to za bardzo nie poszalejesz.

 

Hmm?

W Comodo to są 2-3 kliknięcia :stuck_out_tongue:

To w takim razie ja nie wiem gdzie kliknąć 2-3 razy używam najnowszej wersji i dla mnie to jest zbyt nieczytelne :F chyba w 5tce było prościej z tego co pamiętam i oczywiście, że to blokowanie mi się nie przyda…używam IE , anie firefoxa na którym zauważyłem wzrost marnowania transferu na IE strona pobierze swoje 1-2mb czasem mniej i więcej się nie marnuje a obserwowałem raport networx przez parę minut. Na ff non stop coś pożerało. [dodatki mam wyłączone] btw. “aplikacji wystarczy poszukać” woooo…ja wiem, że nie wszyscy mają w głowię baze danych, ale mógłbyś sobie oszczędzić czegoś takiego…