Jak kopiować dane pomiędzy dwoma katalogami na ftp


(Pit17x) #1

Witam,

mam problem z przenoszeniem plików z jednego katalogu do drugiego na koncie ftp, żeby przenieść pliki muszę kopiować je najpierw na dysk twardy, a stąd dopiero do drugiego katalogu. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób, aby ułatwić sobie pracę i nie cackać się z tym w ten sposób, tylko od razu przesyłać dane między katalogami ftp? Może robię błąd, że nie używam menedżera plików np. TotalCommander?


(Monczkin) #2

Nie da się. Przynajmniej, mnie się nie udało zastosować takiego rozwiązania


(Elektron Ok) #3

Witam!

TotalCommander robi to bez problemu.

Pozdrawiam

PS Testowałem przed chwilą. Robisz to w ten sposób. Uruchamiasz TotalCommandera. Logujesz sie na swojego ftp np. w lewym okienku TC. Jak sie zalogujesz to TC wyswietla ci nazwę Twojego ftp jako dysk 0:"nazwa" w lewym okienku. Przechodzisz do prawego okienka i z listy rozwijanej dysków wybierasz dysk 0:"nazwa" i klikasz na niego. TC uruchomi Ci w prawym okienku twój ftp, jako dysk 1:"nazwa" i wtedy mozesz sobie kopiować dane między katalogami.

Na moim ftpie działało. Zaraz sprawdzę na innym serwerze. Dział tak jak pisałem. Z kopiowaniem miedzy katalogami ftp nie ma problemu (F5). Natomiast nie mam pojęcia jak przenosić pliki. Jest coś takiego w TC co sie nazywa ZmPrzes (F6), ale wiem tylko jak z tej opcji zmienić nazwę pliku. Natomiast jak przesuwać plik nie mam pojęcia (nazwa tej funkcji sugeruje, że coś takiego jest) - może ktoś mnie oswieci jak to robić, bo nigdy z tego nie korzystałem.