Jak kopiować tekst w Apache/Open/Libre Office Calcu?

jezeli "skrzynka pojawi sie w innym polu w kolumni9e to słowo w kolumnie produkt na tym samym poziomie co słowo skrzynka ma sie pojawic w kolumnie rodzaj . AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :sob: :sob: :sob: :sob: :sob:

podzielisz sie tą wiedza ?

Jeżeli używa się do pojedynczej komórki a nie do zakresu

przecież cały czas pisze o KOLUMNACH nie o KOMÓRCE

Tutaj polecenie używasz przy każdej komórce a nie „sumujesz czy co tam jest za idea”
Przeciągasz w dół i masz informacje o całej kolumnie

Jaki chcesz uzyskać efekt końcowy?

Jeżeli miałbym strzelać tobie chodzi o polecenie wyszukaj.pionowo

Efekt koncowy:

JEŻELI W KOLUMNIE G4:G25 pojawi sie tekst SKRZYNKA,
wstaw tekst KOLUMNY E4:E25 Z POLA OBOK TEKSTU SKRZYNKA

COS TAKIEGO

No to albo vlookup + kolumna pomocnicza albo bardziej skomplikowany indeks

Ja pi…le, kto to zrozumiał?

Ja zgaduje, bo na pewno nie to co pisze.

Mój strzał jest taki, że ma tabele z danymi po lewej gdzieś i drugą małą tabelkę w innym miejscu gdzie chce, żeby automatycznie mu zaciągało nazwę produktu i ilość jeżeli w głównej tabeli przy tej wartości ma napis skrzynka, gdzie produktów w skrzynkach może być więcej niż 1

Wróżka z kryształową kulą nie dała by rady.

mi sie wydaje ze całkiem logicznie napisałem :thinking:

z iloscoa tp jest oddzielna kolumna chodzi o kopiowanie tekstu.

Ja tam widzę, że uparcie zadanie wykonujesz w darmowym Calcu a nie w płatnym Excelu lub przegladarkowej darmowej fajtlapie nazwanej Excelem.

No wygląda trochę jak libre czy apache ale może jakaś stara wersja excela tak wyglądała. Nie wiem

Dla wszystkich, wydaje mi się, że taki efekt docelowy próbuje osiągnąć autor wątku

MS na pewno nie używał czarnego FX z gwiazdkami.

Tak to OpenOffice

Ja was bardzo przepraszam, ale serio zaczynam wierzyc ze macie problemy z czytaniem z zrozumieniem.
Nie chce nic liczyc żadnych cyfr tylko teks z kolumny aby mi przaenosiło do innej kolumny.
jezeli e kolumnie G4:G25="SKRZYNKA"wstaw.tekst z kolumny E4:E25 z tego samego poziomu.

pisząc kolumna mam na myśli zakres komórek od komórki 4 do 25 w kolumnie G i zakres komórek od 4 do 25 w kolumnie E

w kolumnie E jest wiele zmiennych różne nazwy towaru a w kolumnie G jest rodzaj opakowania.
Jeźeli w kolumnie G pokże się rodzaj opakowania „skrzynka” chcę aby wtedy skopiowało mi tekst z kolumny E na tym samym poziomie (poziom i pion chyba nie musze tłumaczyć?) do innej komórki np do K22

Chyba chodzi Ci o zastosowanie tzw tabeli słownikowej, której używasz w innym miejscu.

Rozwiązanie @aesereht w praktycznym przykładzie
obraz
Jeśli nie o to chodzi to może zrób jakiś sensowny przykład o co Ci chodzi.