Jak korzystać z 2 kart dźwiękowych?

Witam, mam 2 karty dźwiękowe - 1 zintegrowaną z płytą główną, obsługiwaną przez sterowniki Realtek (jeśli tak to się mówi :stuck_out_tongue: ), 2 6-kanałowa obsługiwana przez sterowniki C-Media. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak korzystać z 2 naraz - do 1 chcę podłączyć słuchawki, do 2 głośniki. Gdy w panelu sterowania w “dźwięk i urządzenia audio” w zakładce “audio” w odtwarzanie dźwięku ustawiam “c-media wave device” działają słuchawki podłączone do karty 6-kanałowej, a gdy “realtek hd audio output” głośniki podłączone do karty zintegrowanej. Co zrobić aby działało to i to?

zastosuj rozdzielacz minijack i podłączysz i głośniki i słuchawki :wink:

ActiveJet-ADAPTER-ROZDZIELACZ-2X-MINIJACK-M-na-2xF-Full.jpg

nie uruchomisz tego samego dźwięku na 2 kartach.

ewentualnie sprawdź czy w sterownikach od karty 6-kanałowej możesz przypisać inne właściwości na gniazdach np. gniazdo od mikrofonu będzie gniazdem słuchawkowym.

albo inaczej :slight_smile:

daj w panelu sterowania defaultowa realteca, i do niej glosniki a na foobarze badz winampie daj w ustawieniach Cmiedia i do niej wepnij sluchawki :stuck_out_tongue: bedziesz jak prawdziwy DJ :stuck_out_tongue:

puszczal ■■■■ na parkiet a sam sluchal porzadnej muzy :smiley:

jak ustawić to w winampie?

Dodane 20.08.2009 (Cz) 9:41

Jak ustawić w winampie żeby chodził na innych sterownikach od tych, które ustawione są w panelu sterowania?