Jak korzystac z internetu gdy kupilem laptopa?


(Kaspers) #1

wiatm jestem zielony w tych sprawach. jutro kupuje laptopa I NIEWIEM JAK korzysta sie z internetu, czy jakies pakiety sie kupuje czy karty,obecnie mam w domu komputer i radiówke czy mozna podlaczyc kabel do laptopa?


(michalj82) #2

Oczywiście, że można podłączyć kabel sieciowy do laptopa, a jak chcesz używać internetu w terenie to musisz się zastanowić nad bezprzewodowym dostępem do internetu. Oferują go m.in. operatorzy komórkowi.


(Kaspers) #3

aha ale musze zaistalowac jakies sterowniki chyba w laptopa? a jak chce bezprzewodowo to kupuje jakies karty? np z Iplus

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 13:01

a czy na laptopie moge sluchac muzyki jak bym podlaczyl zestaw 5x1 i czy moge ogladac filmy dvd?


(Krzysiekaczor) #4

Czemu nie? Przecież to normalny komputer, ale z głośnikami może być problem z kartą dźwiękową. Możliwe że będziesz miał wbudowaną kartę wifi, i nic nie będzie trzeba kupować do radiówki, sterowaniki będą na płytkach.

Pozdro


(VPN) #5

Jeśli podłączasz internet za pomocą kabla sieciowego (wtyczka RJ-45) to nie są potrzebne żadne sterowniki, oprócz tych do karty sieciowej, ale one powinny być zainstalowane fabrycznie, razem z systemem operacyjnym.

Co do dostępu bezprzewodowego przez sieci komórkowe - nie polecam tego sposobu, chyba że koniecznie musisz mieć dostęp do internetu w podróży. Wiedz, że poza centrami dużych miast prędkość takiego internetu jest niewielka, poza tym często mają one limity transferu i są dość drogie.