Jak lepiej nazwać domenę?


(Resorte) #1

Witam,

czy lepiej nazwać domenę w prosty sposób, czyli przykładowo forum-komputerowe.pl, kuchnia-amerykanska.pl, czy lepiej z jakimś swoim sloganem, typu easy-pc.pl, pychotka.pl. Czy ma to jakieś znaczenie dla pozycjonowania późniejszego? Czyli czy łatwiej będzie wypozycjonować prostą nazwę, którą większość szukających wpisze w google, czyli jak ktoś będzie szukał kuchni amerykańskiej to wpisze 'kuchnia amerykańska' lub coś w podobie, nikt przecież nie będzie szukał pod hasłem 'pychotka'.


(BiałyPL) #2

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.


(Łukasz14) #3

oTOOLony_steFAN , mozan i tak i tak :stuck_out_tongue: zależy co wpiszesz w keywordach strony :slight_smile:


(Resorte) #4

Łukasz14 , czyli znaczenie ma to co wpisze w keywordach, a nie to jak się nazywa sama domena?


(Łukasz14) #5

oTOOLony_steFAN , znaczenie ma to i to :stuck_out_tongue:

Po nazwie domeny też wyszukiwarka może znaleźć :slight_smile:

Ale bardziej mają znaczenie keywordy i słowa które są na stronie, np jeźeli ktoś wpisze w google

tanie dania, kuchnia amerykańska

A Ty będziesz miał taką kategorię na swojej stronie i dość dużo w niej napisane to powinna Twoja strona wyskoczyć na pierwszej stronie :slight_smile:


(Grzesio Pesio) #6

ehh :slight_smile: masz tak zwane Tagi... i jak koles napisz Kuchnia, albo Amerykańska albo pychotka w google (pod warunkiem ze w Tagach wpiszesz wlasnie te slowa) to znajdzie twoją strone


(Lksstudzionka) #7

Obecne znaczenia nie mają obydwa czynniki.

Wiodące wyszukiwarki nie biorą pod uwagę keywordów zawartych w meta-tagach ponieważ otwiera to furtkę do wszelakich nadużyć.

Pospolita nazwa domeny nie przyciągnie Internautów. Owszem, nazwa 'kuchnia-amerykanska" jest łatwa do zapamiętanie jednak nie zrobi takiej furory jak np. "google, yahoo, ceneo" ect. Podczas wyboru domeny zwraca się uwagę na łatwość jej wymówienia. Nie zaleca się nadużywać dwojako brzmiących liter alfabetu np. p, b , c. Zbrodnią jest używanie cyfr w adresach w celu zastąpienia wyrazów. 4-for 3-free 2-too ect. Np. 34web-freeforweb. Wypowiedz taki adres na głos, prawda że idiotycznie brzmi? :lol:

BTW temat jest chyba w nieodpowiednim dziale.