Jak mieć stałe ip?

Witam . Jest taka strona no-ip.com gdzie podobno można zrobić sobie stałe ip . Niestety nie kumam tej strony . Gdyby ktoś znał jakąś dobrą stronę albo umiał obsłużyć tą to proszę napisać jak .

Mam wrażenie, że chodzi Ci o serwery DNS takie jak DynDNS. A działają one tak, że przypisujesz sobie taki stały adres www (np. blablabla.dyndns.org), na takiej czy innej stronie, do Twojego połączenia, które ma zmienne IP. I wtedy osoby próbujące się z Tobą połączyć (np. gdy zakładasz serwer w grze internetowej) nie muszą znać Twojego zmiennego adresu IP, a wystarczy im pamiętać adres takiego serwera DNS, który będzie miał Twój zmienny adres IP.

By korzystać z DynDNSa musisz zarejestrować się na stronie dyndns.com albo takiej którą sobie do Twojego adresu IP wybierzesz, założyć tam zapewne konto, ustawić sobie domenkę i podczepić ją pod Twoją sieć zapewne z poziomu Twojego routera/modemu, oczywiście jeśli ten coś takiego obsługuje.

P.S- jeśli gdzieś się pomyliłem albo mówiłem nie na ten temat, bo pytającemu chodziło o coś innego to bardzo przepraszam :wink:

Aha . Ja mam neta w orange . A czy żeby podczepić to pod moją sieć to trzeba kontaktować się z administracją czy mogę to sam zrobić ?

Możesz sam to zrobić :), tam na no-ip.com musisz sie zarejestrować i ustawić odpowiednie opcje które Ci odpowiadają.

Aha i jak już wszystko ustawie to np. jak zakładam serwer gry soldat to w miejsce ip mogę wpisać np. mojadomena.dyndns.org i to będzie tak jakby moje ip ?

Spróbuj tak srobić, a jak nie wyjdzie, to wpisz normalnie Twoje ipuruchom>cmd>ipconfig > I inni beda sie laczyc poprostu pod mojadomena…

Rozumiesz?

Tak . Nawet twój sposób wydaje mi się prostszy