Jak mieć wiekszą szybkość wysyłania plików


(Budzik1521) #1

Siema

Mam internet 8 mb/s , pliki ściąga mi szybko ale z ich wysyłaniem jest trochę trudniej . Często wysyłam filmy na youtube i muszę nie raz długo czekać aż się wyśle , wiem ze im mniejszy rozmiar tym szybciej czy nawet inne są tez programy do wysyłania filmów .

Ale zawsze zastanawiało mnie , co muszę zrobić aby mieć szybszą szybkość wysyłania pliku . Musiałbym kupić jakiś szybszy internet z jakiejś firmy czy co ?


(Drobok) #2

Tak, masz łącze asynchroniczne (adsl), więc masz wolniejsze wysyłanie od pobierania. Musisz kupić sobie lepsze łącze adsl (lecz wtedy wysyłanie nieznacznie wzrośnie), bądź łącze dsl. Dzięki któremu będziesz wysyłać z taką prędkością jaką pobierasz. Jednak jest one od adsl droższe ;]


(Cedar) #3

Nie szybciej tylko krócej.

Tak, nie masz na to wpływu - na danym dostępie możesz wysyłać maksymalnie z prędkością ustawioną przez Twojego dostawcę. Tylko zmiana oferty i/lub dostawcy umożliwi Ci zwiększenie prędkości wysyłania.


(scripter1) #4

Polecam zrobić sobie test łącza na http://speedtest.net/ i http://pingtest.net/ - te testy sa bardzo wiarygodne i powiedzą ci prawdę o twoim łączu.


(Uakape) #5

Netia i TP tak mają ale widziałem u kolegi który ma radiówkę na stronie speedtest.pl ze ma wysyłanie połowę tego co pobiera np: 1mb/s pobieranie albo 0.5mb/s wysyłanie i to znacznie taniej niż w TP.


(Kpc21) #6

Nie musi być DSL. (A)DSL to szerokopasmowe łącza po linii telefonicznej. Ważne, czy łącze jest symetryczne, czy asymetryczne. ADSL to po prostu symetryczna odmiana DSL-a.