Jak mogę pobrać oryginalną wersję Windows 7 z microsoftu?

Witam,

Szukam na stronie obrazu najnowszego windowsa 7 (uaktualnionego w najnowsze aktualizacje) i nie mogę znaleźć. Mógłby ktoś pomóc?

Z góry dziękuję.

Cześć,

Nie znajdziesz ponieważ takiego nie ma. Nawet jeśli masz subskrypcję MSDN bądź Technet to najnowsze obrazy Windows 7 posiadają jedynie Service Pack 1.

Przy zakupie nie dostałem płyty instalacyjnej, jedynie cd-key, powiedziano mi żebym ściągnął z oficjalnej strony Microsoftu? …

Co począć?

Cześć,

Przy zakupie czego? Jeżeli kupowałeś laptopa bądź komputer z preinstalowanym systemem to na dysku powinieneś mieć partycję recovery z której możesz przywrócić system.

Jeżeli kupowałeś sam system, to nie wiem gdzie mogłeś kupić sam klucz bez płyty.

Przy zakupie notebooka. Było to 3 lata temu, brat zrobił formata, wgrał windows 8 i możliwości przywrócenia (recover) nie ma…

Reasumując nie da się ściągnąć oryginalnej wersji z Microsoftu>? :confused:

Cześć,

Zgaduję że płyt recovery też nie masz / nie przygotowałeś sobie zawczasu?

Oryginalną wersję systemu możesz ściągnąć z MSDN, Technet - o ile posiadasz wykupioną subskrypcję. Od razu jednak zaznaczam że nie wiem czy klucz OEM do nich pasuje.

Pomijając oba “serwisy” nie wiem gdzie jeszcze można ściągnąć obraz systemu. Owszem są różne strony, ale nie masz gwarancji czy znajdziesz na nich niemodyfikowany obraz, bez niespodzianek w środku.

dziękuję za udział w temacie :slight_smile: zostałem poniekąd oświeconym :smiley:

coś pokombinuję :wink:

Pozdrawiam!

Cześć,

Jeszcze taka jedna kwestia, jak już będziesz pobierał obraz systemu z jakiejkolwiek strony to sprawdź jego sumy kontrolne.

Hm, o co chodzi z sumami kontrolnymi?

I jak je sprawdzić? (porównać?)

Co to jest suma kontrolna pliku i jak ją sprawdzić?

Dziękuję ;)!

jestem bogatszy o kolejny zasób wiedzy :wink: