Jak mogę przekonać mamę żeby założyła konto na allegro

Jak mogę przekonać mamę żeby założyła konto na allegro…

Mama mówi że tam jest dużo oszustów itp… A ja mówię że trzeba patrzeć jaki jest to użytkownik czy ma więcej pozytywnych czy negatywnych… :smiley: ale mama nie chce wierzyć jak ja mam ją przekonać :expressionless: :expressionless:

To twoja mama będzie odpowiadać za wszystko, co zrobisz na Allegro, więc wcale jej się nie dziwie.

u mnie nie było problemów z założeniem konta tylko z pierwszym zakupem.

Ale gdy pierwszy zakup poszedł bardzo sprawnie to się przekonała do zakupów w internecie

Spróbuj powiedzieć że to Ty za wszystko zapłacisz jak coś pójdzie nie tak.

daj sobie może spokój z robieniem interesów do czasu osiągnięcia pełnoletności. A jak już bardzo chcesz to poproś kogoś, kto ma już założone konto na allegro i jest pełnoletni, żeby zrealizował dla ciebie transakcję.

No ten argument to już jest extra, a niby skąd on weźmie pieniądze ? Podpowiem ci, od rodziców, ergo to oni będą płacić za wszystko. I nie dziwię się mamie że ma obiekcje w stosunku do Allegro. Korzystając z okazji napiszę jakie na mam z nimi “przeboje”.

Moja żonka kupiła bluzkę na Allegro zaraz na początku (1-2) grudnia. Napisała do sprzedającego czy może poczekać na wpłatę do ok. 12 bo wypłatę dostanie 10 więc jeszcze dwa dni zanim dojdzie do niego przelew. Sprzedający zgodził się ale jakże byliśmy zdziwieni kiedy 8 grudnia okazało się że konto mamy zawieszone. Okazało się że facet napisał maila do allegro że nie ma pieniędzy ani sygnału od nas. No to my maila do gościa i do allegro żeby wyjaśnić całą sytuację. Facet odpisał że przeprasza że faktycznie była taka sytuacja i spróbuje rzecz odkręcić. Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło, konto jest nadal zablokowane a Allegro żąda od nas przesłania nie mailem lub faksem ale listownie kserokopii dowodu osobistego. Tak więc Allegro.pl z czystym sumieniem nie polecam.

Szczerze, to współczuje chłopakowi, bo przecież wystarczy odrobina zainteresowania ze strony matki i może ona kontrolować to, co syn robi. Nawet hasła przecież nie musi mu podawać. U mnie właśnie tak było do momentu kiedy nie zacząłem za siebie bardziej odpowiadać (co nie zaczęło się z momentem uzyskania pełnoletności:P)

Sorki, ale sami jesteście sobie winni… jeżeli facet sprzedaje dużo towaru, to może mieć problem z pamiętaniem każdego klienta, tym bardziej że taka prośba jak wasza nie jest czymś normalnym na allegro, bo zwykle kupuje się tam jak się ma pieniądze w danym momencie, a nie z odroczonym terminem płatności. A allegro poprzez posłanie ksera dowodu weryfkuje, czy z konta nadal kożysta ta osoba, któa go założyła… przecież mógłby ktoś wam zakosić konto i na wasz rachunek nabijać, więc ludzie powinni się cieszyć że jest takie zabezpieczenie.

pokaz jej jakies fajne kiecki na allegro ;p

hahha xD z tymi kieckami było nie złe xD

Jak pokazałem ile użytkownik ma pozytywnych a ile negatywnych a pozytywnych było 3247 to powiedziała że to jego koledzy powstawiali ahahhahahahahahaha :shock: :shock:

Ja mam 14 lat, konto załóżone na tatę i jak chcę coś kupić to zbieram pieniądze i kupuje za swoje pieniądze.

Mama ew. dokłada się jak ją ŁADNIE poproszę

Na stronie rejestracyjnej Allegro widnieje wyraźny zapis:

Tak więc proszę sobie darować “porady” sugerujące składanie fałszywych oświadczeń i zakładanie konta przez osoby niepełnoletnie.

Posty sugerujące takie rozwiązanie -> KOSZ

Jak fałszywych? Przecież on chce prosić mamę o założenie konta na allegro, a nie sam chce założyc, a mama chyba ma powyżej 18 lat :roll: . Nic już nie rozumiem…

sdar a przeczytałeś dokładnie mój post… a nie tu mi sie wtrącasz xD :mrgreen:

Moja matka też pamiętam nie wierzyła w aukcje internetowe, ciągle tylko słyszałem “hop-sztaplerzy” itp. Ale jak miałem pamiętam chyba z pięć lat temu urodziny, to wiedziałem, że prezentu nie odpuści, to namówiłem ją na zakup prezentu na allegro.pl ! No i zakupiliśmy, prezent doszedł po 4h i już sie uspokoiła, od tego czasu już w 100% wierzy w allegro, możesz też tak zrobić.

Klamotten , Przeczytaj dokładnie mój post. Do kosza poleciały posty, które sugerowały założenie konta samodzielnie przez osobę niepełnoletnią.

Sicu , Przecież Twój post nie wyleciał.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi do moich decyzji w tym temacie to proszę przekazywać je przez PW. Mimo, że jest to dział “Na luzie” to dalsze zaśmiecanie forum może pociągnąć za sobą regulaminowe konsekwencje.

Powiedz że na Allegro teraz sprzedają hurtownie, sklepy itp. i że oni nie moga sobie pozwolić na oszukanie kogoś

Ja też przeczytałem… i nie wiem, czy chodzi założenie przez mamę konta TOBIE na jej nazwisko, czy SOBIE na jej nazwisko :stuck_out_tongue:

Jesli nie chce założyc konta sobie, to je sprawa :mrgreen:

A jeśli nie chce założyć konta tobie, spróbuj ją przekonać, że założenie konta nic nie kosztuje. Niech nie podaje ci hasła ani innych danych.

Potem na próbę wylicytujcie coś taniego od sprawdzonego sprzedawcy. W ten sposób, krok po kroku, mama pozbędzie się obaw.

No, chyba że mama się boi, że w jakiś sposób dostaniesz się do konta bez jej wiedzy - ale taki brak zaufania kazałby mi się zastanowić nad samym sobą :smiley:

Mój kolega prowadzi sklep na allegro.pl i często narzeka że jak ma dużo zamówień to ludzie w przelewach nie piszą danych

Jak dla mnie to chore w tych czsach, żeby do czegoś takiego dochodziło… Z tego co wiem to są takie matki, co usłyszą o jakieś grze co ludzie siedzą przy niej po 20h i odrazu mówią “Ja swojemu dziecku komputera nie kupię” przeciesz to dzieckobójstwo… I co niby w tych czasach takie dziecko będzie robiło? Stanie się sierotą, bo w większości prac są komputery i wymagana jest obsługa komputera, przeciesz z informatyki w szkole też są normalne oceny… Te wszystkie programy ochrony rodzicielskiej, to jest chore według mnie… Koledzy z klasy, potem będą wyśmiewać takie dziecko. Wiem, bo jak chodziłem do szkoły, to jeden gość miał dziennie limit komputera 1h i był pośmiewiskiem… A co dopiero jak w ogóle tego komputera nie będzie? :x

Klamotten , ‘zboczyłes’ trochę z tematu, ale masz rację. Bez komputera w dzisiejszych czasach to marnie.

no pokaz pokaz to bedzie siedziec i zamawiac jak moja mama,paczki z butami,swetrami,bluzkami przychodzily codziennnie jak licytowala je po 10zl,20zl,30zl tak co sie dalo taniej niz w miescie hehe dobrze ze juz jej przeszlo