Jak mogę przekonać mamę żeby założyła konto na allegro

heheh mazek jeszcze byście zbankrutowali xD

hehe no to mozliwe by bylo ale ci powiem ze miejsca brakuje :o

Są takie przypadki że córka jest starsza od matki :smiley: hehe

Ja nie jestem pełnoletni, a podałem swoje dane, swój PESEL i mam konto aktywowane itp… a teraz to nie wiem jak to jest z tym ‘zakładaniem kont’,

założyć można nawet na pięciolatka, PESELu się chyba nie podaje przy zakładaniu konta. Na twoim miejscu nie przyznawałbym się do takich rzeczy publicznie - każdy może podesłać teraz info do allegro i zablokują Ci konto - nie założysz później ani na mamę ani na tatę…

co do przekonywania czy to musi być na mamę? u mnie np konto ma ojciec a matka nic o nim nie wie (tak jak o większości zakupów w tym cenie mojego komputera :lol: )

konto na allegro sie przydaje jest duzo ofert ciekawych i tanszych o wiele niz w moim miescie no i sa takie rzeczy ktorych nie ma w moim miescie,no moze jak ktos mieszka w warszawie,czy wrocku to tam wszystko znajdzie popyta znajomych i cos obczai jakis fajny sklep

:frowning: Niektórzy rodzice ufają swoim dzieciom, a niektórzy nie…

Klamotten, odnośnie jakiego zaufania mówisz? odnośnie zaufania że dziecko może kupować sobie na koncie matki na allegro? nie chodzi o zaufanie tylko o regulamin allegro. pamiętam jak miałam 17 lat i chciałam na allegro kupić jakoś taniej sobie odtwarzacz mp3 i radio samochodowe dla taty. uzgodniłam z rodzicami że na allegro jest taniej i że warto zaryzykować i że wezmiemy pobranie (bo do płacenia z góry nie mieli jeszcze zaufania) spytałam czy mogę podać ich dane (znaczy taty) żeby założyć konto i tak dalej. no i założyłam na tatę ale to ja (wtedy niepełnoletnia) na nim wszystko kupowałam, wypisywałam komentarze itede… wydawało mi się że nie robię niczego złego, bo wszystko było za wiedzą rodziców ale oni nie umieli się posługiwać allegro więc i tak sami nic by nie zrobili… to tak jakby stali mi nad głową a ja bym po prostu za nich klikała. ale nie. to i tak było złamaniem regulaminu, ktoś mnie podkablował i zamknęli mi (bez możliwości wznowienia) konto z 7 pozytywami :frowning: tak po prostu jest i do tego trzeba sie przystosować chyba że nie dasz się złapać na niepełnoletności. teraz mam już konto na siebie (a stare pozytywy straciłam przez uczciwość, bo nie chciałam od początku zakładać konta na moje dane skoro nie miałam wtedy 18 lat, o ironio)

a dobrym sposobem żeby spróbowac przekonać mamę do allegro są perfumy. znajdź na allegro tester jej ulubionych perfum, być może będzie dużo tańszy niż zwykłe ze sklepu (bo tak jest zazwyczaj) tylko że bez oryginalnego pudełka, ale zapach powinien być taki sam (jeśli potrafisz odróżnić kogoś uczciwego od fałszerza, który wleje ci tam pół buteleczki wody) w ten sposób można łatwo zaoszczędzić :slight_smile: