Jak mogę sprawdzić, że rzeczywiście potrzebny mi jest nowy zasilacz?


(alabama1) #1

Witam. Ukazał mi się dziś taki komunikat. Jak mogę sprawdzić, czy są jakieś uzasadnione powody do zmiany zasilacza? Laptop jest nowy, używany lekko ponad miesiąc.


(Odyniec_Stary) #2

Dostałeś razem z laptopem dedykowany zasilacz?


(alabama1) #3

Tak.


(stan55) #4

Tylko bez paniki, sprawdź pod obciążeniem czy zasilacz wyrabia i poziom naładowania baterii nie maleje. Mam nadzieję ze nie podkręcałeś procka i dedykowanej grafy


(alabama1) #5

Nic takiego nie robiłem.

Uruchomiłem test CPU w tym programie i jak zazwyczaj procesor chodził podczas testu na 2600 Mhz i na jakiś czas wskakiwał na 3000 MHz, to teraz cały czas 2296 MHz. Jednak coś się stało?

Uruchomiłem test na baterii i jest znacznie lepiej: 2600-2700 i co jakiś czas na 2800-2900.

Na wszelki wypadek zrestartowałem komputer i podłączyłem zasilacz do innego gniazdka. Komunikat znów się pojawił, ale na szczęście test już wyszedł normalnie: 2600-2700 MHz, a co jakiś czas na chwilę 2800-2900 MHz, czyli to chyba by wskazywało, że nie jest źle?


(Odyniec_Stary) #6

Nic się nie stało. Procesor obniża taktowanie z powodu temperatury. Jest to normalna rzecz w laptopach.

 

Nie przejmuj się tym komunikatem, a najlepiej odinstaluj ten cały program od HP.


(Homik1983) #7

Miałem podobny problem z 3-miesięcznym laptopem DELL. Po podłączeniu innego zasilacza firmy DELL o takich samych parametrach problem ustępował. Okazało się, że poszedł jakiś układ w zasilaczu i laptop nie wykrywał zasilacza jako dedykowanego. W wyniku tego laptop działał z dużo mniejszą wydajnością, obniżał podświetlenie matrycy, czasami nie chciał zupełnie ładować baterii. W ramach serwisu gwarancyjnego wymieniono zarówno baterię jak i zasilacz - od tego momentu mam problem z głowy. Jeżeli masz gwarancję na sprzęt to na twoim miejscu bym z niej skorzystał.