Jak mogę utworzyć RAID 0?

Siema, posiadam dwa dyski SeaGate Barracuda 7200.12 o pojemności 750GB. Chciał bym utworzyć RAID 0. Pytanie mam jak to zrobić, ile czasu to zajmie. Z tego co czytałem, to jeśli na jednym dysku coś walnie, to na drugim też, ale nie rozumiem w jakim sensie. Czy gdy dysk nr1, padnie, zepsuję się i nie będzie już do użytku to drugi dysk tak samo ?

Nie przeczytałeś dokładnie o co chodzi w idei macierzy stripping. Dane są w niej zapisywane i odczytywane w parach, połowa danych jest na jednym dysku, połowa na drugim więc już chyba nie muszę tłumaczyć jak trudne staje się odzyskiwanie danych z takiego układu dysków w razie awarii.

Co do kwestii technicznych potrzebujesz najlepiej dwóch takich samych napędów i płyty głównej z możliwością stworzenia raid 0. Dane jakie masz na dysku zostają skasowane przy jej tworzeniu. Przy instalacji czasem może być potrzebne podanie sterowników RAID. Wydajność wzrośnie, ale ta macierz nadaje się bardziej do profesjonalnych zadań, gdzie przetwarza się wiele GB danych, do domowych zastosowań macierzy obecnie coraz rzadziej się używa ze względu na SSD, które przyspieszają system istotnie bardziej i są mniej kłopotliwe (brak odczytów smart, wyższy hałas, wibracje w macierzy).

Aha, ja przeważnie używam komputera go grania, i renderowania, płyta główna na pewno obsługuje raid 0. Dyski oba są takie same, ten sam model, ta sama przepustowość interfejsu, tyle samo pamięci. A jeżeli chciał bym kiedyś zrezygnować z raid 0, to jak wtedy przywrócić poprzedni stan ? Sterowniki chyba na windows 7 nie będą potrzebne. System sam je instalować powinien, co innego w przypadku windows xp, którego nie posiadam już ;D