Jak moża zwiększyć wydajnie OC obudowy?

Witam serdecznie!

Tak jak w temacie chciałbym sie was zapytać jak skutecznie można maxymalnie zwiększyć OC, możliwości chłodzące obudowy? Co trzeba dołozyć itp… patrze na obudowe firmy tracer f1 wydanie specjalne. Czekam na wasze sugestie.

uporządkuj przewody w środku tak aby nie przeszkadzały wentylatorom

to jest dobra obudowa do OC 8 wentyli :o 2 zamontowane… :wink:

tracera nie bierz bo ma zasilacz, a zasilacz od tracera jest na czarnej liście :wink:

A oto przykład przyjemnego blaszaka: Chieftec BH-01B-B-SL http://infobot.pl/r/wWQ

Polecam

jak wporzo koleś w sklepie jest to sprzeda bez zasilacza … mi tak zrobił …

no…chyba, że tak :wink:

chociaż ja polecam tego CM Dominatora… trochę się dopłaci a ma się 8 wentyli :wink:

Do OC odpuść sobie boczne okno, bo to pogarsza chłodzenie.

A tak w ogóle to wybierz obudowę aluminiową - sama buda jest wtedy jednym wielkim radiatorem (np. Cooler Master - tylko to kosztuje…).:mrgreen:

okno pogarsza chłodzenie obudowy… niezłe :expressionless:

tak naprawdę extreme OC odbywa się bez obudowy :wink:

dokładnie :slight_smile:

  1. W czym okno pogarsza chłodzenie?? Bo tego nie rozumiem

  2. W jaki sposób obudowa jest radiatorem gdy bardziej zatrzymuje ciepło niż je oddaje?

Ja bym Tracera nie brał bo firma słynie z produktów z kiepskiej jakości.

A milan.torun jak zwykle błyszczy wiedzą. Ja proponuje wsadzić do obudowy na siłę 20 wiatraków, nie muszą być logicznie poukładane bo po co. Ważne żeby komputer wył jak odkurzacz i cyrkulacja powietrza była beznadziejna… Takie myślenie jest bez sensu, jak oceniasz jakość po ilości wentylatorków.

a co mam nie błyszczeć ? :expressionless: jak coś wiem to się wypowiadam…

chłopak chciał mieć jak najzimniejszy PC, a nie jak najcichszy to mu napisałem aby wziął obudowę z 8 slotami na wentyle… :expressionless:

popatrz Heo na overclockerów oni mają po 6 czasami właśnie 8 wentyli… teraz wytłumacz mi dlaczego nie montować tylu wentylatorów kiedy liczy się chłód…

ps.zobacz PC Błażeja z tego forum

Chodzi o to że tyle wentylatorów tylko zaburza cyrkulacje powietrza.

ja chce kupić tylko samą obudowe Tracer F1 bez zasilacza. Zasilacz to swoj osobno kupiony bedzie, na pewno jakiś markowy.

no wiadomo ze pudełko ma miec dobra cyrkulacje powietrza w sobie i jeszcze do tego nie ma byc za głosne no to myślałem ze jest chyba logiczne.

czyli ta sama Tracer F1 obudowa nie bedzie dobra plus moze 2 wiatraczki w jakimś przemyślanym miejscu sie dołozy i gitarka gra…

Taak jasne, ciekawy jestem czy przyjemnością by była dla Ciebie praca na komputerze nafaszerowanym wentylatorami, które są nielogicznie poukładane i nic nie dają.

Tego się spodziewałem :smiley: jeżeli sugerowałeś się tym zdjęciem: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 2cbe386166 to zauważ pewien mały ale istotny szczegół… Gdzie jest obudowa?? Powietrze może swobodnie uciekać bo nic go nie ogranicza.

Jak masz takie przeświadczenie o swojej mądrości to za daleko w życiu nie zajdziesz, zawsze znajdzie się ktoś kto zna się na niektórych rzeczach lepiej.

mi hałas nie przeszkadza mimo iż mam cichy PC [wolne obroty]… co do tych 6 wentyli [Dysk, Chipset, RAM, Procesor, Zasilacz, dodatkowo k.graf] i gdzie tu nielogiczne poukładanie ?? :expressionless:

a czy ja przypadkiem wcześniej nie pisałem o overcocker’ach i ich kompach … :x napisałem: LICZY SIĘ CHŁÓD !

nie mówię o mądrzeniu się tylko wypowiadaniu się … a to chyba jakaś różnica :x

No to chyba jak masz cichy PC to logiczne jest że ci nie przeszkadza :stuck_out_tongue:

słyszałem już wiele głośnych kompów… i żaden mi nie przeszkadzał, poza tym przecież napisałem, że jest cichy podczas wolnych obrotów :expressionless:

Dobra już patrzę, podaj mi tylko konkretne przykłady :smiley:

Jak już odwołujesz się do konkretnego przykładu to później nie wykręcaj się czymś innym.

Błyszczeć w znaczeniu popisywać się niesamowitą wiedzą.

Jak widać autorowi tematu zależy na ciszy więc to jest ważne

Ja słyszałem startujący odrzutowiec z odległości 1,5m i też mi to w ogóle nie przeszkadzało… Ale żeby nie offtopować, podsumujmy.

Moim zdaniem nie trzeba wsadzać ogromnej ilości wiatraków do obudowy bo mija się to z celem. Ważna jest cyrkulacja powietrza, logicznie poukładane kable i dla większości osób to żeby komputer nie brzmiał jak nadchodzące tornado.

I na sam koniec 1 pytanie milan masz chłodzenie na pamięciach RAM? Taka domowa prowizorka?

www.purepc.pl [Forum]

Ja słyszałem startujący odrzutowiec z odległości 1,5m i też mi to w ogóle nie przeszkadzało… Ale żeby nie offtopować, podsumujmy.

Moim zdaniem nie trzeba wsadzać ogromnej ilości wiatraków do obudowy bo mija się to z celem. Ważna jest cyrkulacja powietrza, logicznie poukładane kable i dla większości osób to żeby komputer nie brzmiał jak nadchodzące tornado.

I na sam koniec 1 pytanie milan masz chłodzenie na pamięciach RAM? Taka domowa prowizorka?

http://www.frazpc.pl/news/20787-Chlodna … hermaright

Pierwsza cisza i chłodno a druga idealny obieg powietrza, jedynie czego się bać to ceny i kurzu :smiley: .