Jak na PC z Linux zainstalować Win 8?

:slight_smile:

Mam nowy PC na którym jest zainstalowany Linux.

Nie jestem w stanie zainstalować Win8 z legalnej płyty. (Zero reakcji)  Próbowałem skopiować płytkę na pendriva ale w obu przypadkach odpala  się Linux albo nic.

Ustawienia BIOS chyba są mi znane - próbowałem kilku wariantów bezskutecznie. Może by komputer sformatować ale bladego pojęcia nie mam jak to w Linuxie zrobić.

Może ktoś podpowie?

:slight_smile:

Zmień ustawienia BIOSU na tak żeby cd-rom lub pendrive był pierwszy na liście urządzeń do bootowania systemu. Lub najprościej w świecie skorzystaj z “quick boot menu”

co to znaczy ‘Ustawienia BIOS chyba są mi znane’? ustawiłeś bootowanie z płyty?

“Znane” to znaczy wiem że trzeba ustawić kolejność bootowania.

Właśnie jestem po kolejnej sesji w której przerobiłem możliwe warianty i są dwie możliwości: Linux lub czarny ekran (missing …)

:slight_smile:

Albo źle wybierasz nośnik z którego komputer ma wystartować albo nośnik z którego próbujesz zainstalować system nie jest bootowalny. Inna możliwość nie przychodzi mi do głowy.

Jutro ma to zobaczyć jeden Magik.

Jak się połapię i nie zapomnę to napiszę.

A swoją drogą to na c^&j uszczęśliwiają na siłę i wysyłają załadowany komp bez uprzedzenia i żadnej instrukcji. Jak czysto to czysty.

:slight_smile:

to b.proste ustawiasz botowanie w biosie na nosnik którym chcesz zainstalowac sysstem i instalujesz

Proste … pod warunkiem że działa.

:slight_smile: