Jak na stale włączyć wtyczke Adobe Flash Player w Firefox


(Misiek1987) #1

Jak na stale włączyć wtyczke Adobe Flash Player w Firefox tak żeby na każdej stronie nie potwierdzać jej właczenia? Nie moge uaktualnić do najnowszej wersji bo wtedy strasznie mi wszystko tnie. Nie chce na każdej nowej stornie potwierdzać jej włączenia. Jest jakiś sposób na to?


(Bogdan_G) #2

W dodatkach ustaw na Zawsze Aktywuj http://prntscr.com/5hiejx


(Misiek1987) #3

Niestety ale ta opcja jest nieaktywna.


(Bogdan_G) #4

Jeśli jakiś dodatek, czy antywirus nie blokuje Ci adobe flasha, to będzie błąd firefoxa.


(Misiek1987) #5

Nie to nie błąd chyba. Mam starą wersje Flasha dlatego nie chce jeje aktywować tylko musze ręcznie. Dlatego się pytam czy jest jeszcz einny sposób żeby to obejść?


(Bogdan_G) #6

I tak jest przechlapane ze starą wtyczką. Może kod zabezpieczeń Firefoxa już tego nie trawi. Proponuję posprzątać nieinstalacyjnym programem adobe flash player uninstallerem. Potem pobrać na dysk i uruchomić najnowsza wersję flash playera, Stąd pobieram i działa mi, jak należy: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

 

Następnie pierwszy z linka bezpośredniego http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

W zaawansowanych opcjach ogólne - odznacz - korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeśli dostępna. To już znany bug niekompatybilności Firefoxa ze starymi sterownikami grafiki. Dodatkowo widziałeś na screenie ode mnie? Mam 2x ustawione microsoft®DRM na nigdy nie aktywuj. Bo to chodzi o błędy z SSL, od obsługi czego, Firefox odchodzi na rzecz TSL


(Misiek1987) #7

No ale pisałem że nie moge uaktualnić do najnowszej wersji bo wtedy strasznie mi wszystko tnie.

I pytam czy da się to jakoś obejść


(Bogdan_G) #8

Zacznij od systemu. W końcu możesz przegrywać z wielu powodów. W zaawansowanych ustawieniach grafiki, suwak przyśpieszenia sprzętowego masz w prawo do końca?

W zaawansowanych właściwościach systemu, masz ustawione, - niech system windows wybierze optymalne ustawienia?

 

Ja Ci nie wymyślę, jaka aplikacja może robić błędy. Od jakiegoś tuneup, optymizera, błędów innych programów adobe, do wirusów.

 

Wpierw nie rób tajemnicy, jaki masz system i ustawienia. Potem co masz zainstalowane, jakie uruchomione procesy i co startuje z systemem.


(Misiek1987) #9

hehe nadal się nie rozumiemy. Może wyjaśnie inaczej.

Mam nieaktualną wersje Flasha, w tej chwili jest dostepna wersja 16 ja mam 15 nie chce jej uaktualnić bo mam stary komp i na tej wersji już mi przycina Flash. Od paru dni na stronie tam gdzie jest cos we flashu to pokazuje mi się takie coś http://imageshack.com/a/img674/9273/5TT2eA.jpg nie jest to błąd systemu, przeglądarki czy coś, tak Firefox reaguje na nieaktuną wtyczke Flash.

I moje pytanie brzmi nadal czy da się to jakoś wyłaczyć tak żeby za każdym razem na nowo otwartej stronie nie wyskakiwało to powiadomienie tylko żeby było normalnie? ??

 

Otymalizacja co do Flasha nic nie da. 11 letniego kompa ciężko podkręcić na terażniejsze wymagania.


(Bogdan_G) #10

Jaką masz wersję Firefoxa?

Starocia i ja mam, ale takiego komunikatu nigdy nie widziałem, chociaż prawie rok miałem wtyczkę adobe flash player wersji 14. Od wielu tat nauczyłem się zaznaczać przy instalowaniu, żeby adobe flash player nie sprawdzał, czy jest nowa wersja programu. “Nauczyłem” Firefoxa, żeby nie sprawdzał aktualności wtyczek. Fakt, że nowe wersje Firefoxa, to wielbłądy, do tego niekompatybilne ze starymi sterownikami grafiki. Ostatnia zgodna wersja, to Firefox 32.

Wyłączyłem nawet tryb chroniony adobe flash player. Zresztą, co da się zrobić, to poczytaj na tej stronie, gdzieś tak w połowie. System też sprawdza adobe flash playera.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://kb.mozillazine.org/Flash&usg=ALkJrhiFhwYC7r_TUXz2O9n3QI8RfFmnFw