Jak na stałe wyłączyć przezroczystość w windowsie Xp?

Prośba j.w. Bardzo proszę o szybką odpowiedź . Posiadam kartę graficzną : Nvidia GeForce4 MX 440 with AGP8X. :frowning:

W XP nie ma żadnej przeźroczystości.

A wróżki jak zwylke rodzą…

O co konkrtenie Ci chodzi?

Przy włączani np. Internetu wyświetla mi się coś takiego: http://img222.imageshack.us/img222/7213/bdlz8.png

HELP :frowning:

Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki.

Po pierwsze Firefox to nie jest Internet a jedyni jego przeglądarka i nie jest to coś co się włacza albo wyłacza, a po drugie to sprawdź ustawienia karty graficznej czy nie masz zaznaczonej przeźroczystości w sterownikach czyli zrób tak > ppm na pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > GeForce4 MX 440 i tam popatrz dokładnie czy nie masz czegoś związanego z przeźroczystością, bo te opcje zmieniają się w zależności od używanych sterowników.

Ewentualnie kliknij ppm na pasku na dole w nazwę Firefox (w tym przypadku) następnie “Opcje nView” i odznacz Przeźroczysty jeżeli jest zaznaczony. Myśle że któryś z tych sposobów powinien pomóc.

Niestety nie działa ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

A czy nie jest to wina nakładki na xp upodobniająca go do visty czy czegoś takiego ,jak wyglądają inne okienka ??

No właśnie coś tam instalowałem ale już to usunąłem . Został tylko LClock ale to chyba nie przez niego .inne okienka typu mój komputer , panel sterowania też są przezroczyste. JAK Ktoś coś wie to niech napisze prosze.!

Tu nie ma cudu coś musiało zostać inny jest kolor paska i układ zegara.Spróbuj najechał kursorem na okno i trzymając klawisz np Alt lub jakiś inny i kręcić scrollem myszki ,to tak z Compiza a nóż .

musisz sobie przypomnieć

ewentualnie zobacz w przywracaniu systemu co było instalowane

Może przywróć system do momentu przed instalacją tej nakładki- jeśli to był program upodobniający do visty :wink:

A gdzie jest przywracanie systemu?

pasek jest normalny który jest wraz z XP-kiem :wink:

Start>>Akcesoria>>Narzędzia Systemowe>>Przywracanie systemu

Coś mi sie wydaje, że to soft “glass2K” albo coś w tym stylu. Poszukaj w systemie czy Ci resztki nie zostały po tym…

Zadziałało przywracanie systemu . Wszystko działa jak należy.Wielkie Dzięki! :mrgreen: