Jak nagrać film w formie video cd

mam film w formie dvdripa alechciałem nagrac go w formie video cd jak to zrobić i czy da się to nerem wybierając odrazu nagraj video cd ?

zrobisz to tym sposobem :slight_smile:

p.s. a co to znaczy

Dokładnie tak.

W Nero wybierasz VideoCD, przeciągasz plik .avi i wypalasz na płytkę.

DVDrip znaczy, że plik video był ripowany (zgrywany) z nośnika DVD. Najczęściej pliki DVDrip mają bardzo dobrą jakość.

Tym sposobem nie nagra VCD,musi wpierw zrobic konwersje z avi do mpg 1 [VCD].

Czyżby? :?

Więc co w ten sposób nagra?

tak więc jak mam jakiś dowolnym formacie film to wystarczy go skopiować na dysk a potem w nerze wybrać video cd i wypalić i będzie w formacie video cd :slight_smile:

No nie wydajemi sie, nie kazdy film a druga sprawa to napisy polskie filmy owszem możesz wypalić w nero jako vcd ale jakiś film z napisami to sobie tak nie wypalisz musisz najpierw dodać (wkleić napisy) i dopiero nagrac film

Najlepiej mieć film w fomacie mpeg a dopiero wypalac za pomoca nero jako nagraj Video CD

ja mam polskie filmy z dubingiem ale i tak ich nie mogę wypalić bo tam pokazuje że jest 850 mb a film na 705 mb :frowning:

Spróbuj nagrac jakis plik AVI w nero jako mpg 1,VCD lub SVCD.

wywali ci bład iż format pliku jest nie poprawny.I nie nagra ci,nawet nie doda jako zadania

Jak nie chce robic konwersji to moze nagrac AVI jako dane i potem tylko do DVD z odczytem Dvix.

BARTEK;

A włączyłes Przepalanie i nagrywasz na płytce 800 MB??

Gdzie pokazuje, nawet jezeli film ma 850mb to i tak mozna go nagrać, kupujesz płytke 870mb a nastepnie wypalić ja w nero tylo trzeba wykorzystac overburing, chodzi o to że nero płyte bedzie wykrywac jako 700mb i bedzie ja wypluwać :wink: