Jak nagrać film?

Witam. Wczoraj kupiłem sobię nagrywarkę dvd LG Gsa 4167B. Nagrywarka działa. Więc prubuje coś nagrać. Mam film w formacie avi który zajmuje ok.950 mb. Jakim programem to nagrać? W nero 7 gdy wybieram na górze, że chcę nagrywać dvd to nie ma tam Video, więc spróbowałem to nagrać jako dane. Ale mój odtwarzacz DVD tego niewidział (bad disc). Do nagrywarki był dołączony program power producer gold, ale gdy wybieram film okazuje się, że nie wejdzie na płytę DVD bo ma ponad 4700 mb (mimo że zajmuje 950 mb). Proszę o pomoc

kuncialdinho - Zmień tytuł tematu na bardziej konkretnie opisujący problem i popraw błędy w poście. W przeciwnym wypadku temat będzie musiał wylądować w śmietniku.

Plik z filmem nie jest uszkodzony :?

Ciągle próbujesz nagrać na jedną płytę jednego producenta ? Jeżeli tak to może spróbuj na innej ponieważ nie każda nagrywarka obsługuje wszystkie rodzaje płyt itp. :roll:

Nie mam najnowszej wersji nera ale czy w tym najnowszym jest program Nero Experess, bo o ile dobrze pamiętam to w nim można było wybrać jakiego typu chcesz nagrwać płytę :?

Nie jest to wina płytki. a w najnowszym nero expres nie ma takeij możliwośći (chyba że chodzi o VideoCD)

Po koleji :smiley: Jeśli wypalisz płytę z tym filmem jako DVD z danymi, to nie będzie problemu z wypaleniem. To, że odtwarzacz wywala błąd o złym dysku, to dowodzi, iż nie odtwarza on filmów w formacie DivX albo XviD.

Musisz wrzucić do niego płytę DVD (VCD albo SVCD pewnie też). Innymi słowy przekonwertuj film *.avi do formatu VideoDVD.

Uruchom program NeroVision (jest w pakiecie Nero). Tam jest kreator i on Cię poprowadzi “krok po kroku” jak zrobić film DVD.

Jeśli czegoś nie będziesz wiedział to masz tu lekturę:

http://www.divx.howto.pl/readarticle.php?article_id=56