Jak nagrać max. dł. płyty na płycie 99 min?

Dzień dobry!

Kupiłem ostatnio płyty Esperanza CD-R 870 MB 99 min(coś jak tutaj tyle, że moje są białe :wink: ). Niestety, ani w Deep Burnerze, ani w Nero nie widać pełnej pojemności tej płyty. W “Info o dysku” w Nero jest napisane, że dostępna pojemność to 79:57:74 i 703 MB(czyli podobnie do nominalnej długości i pojemności płyty przedstawionej w linku). Przy próbie nagrania 97 min, wyskakuje komunikat, żeby włożyć bardziej pojemne cd.

Jak mogę nagrać na tej płycie powyżej 80 min/700 MB bez overburningu?

Moja nagrywarka to LiteOn SOHR - 5238S.

Ustawiasz w opcjach OVERBURNING na 99 minut i mimo że pasek nie zmienia się i dalej stoi na 80miut to bez problemu nagrasz 99.Jedynie jesli jest to płyta audio to niektóre odtwarzacze niestety nie będą w stanie tych dodatkowych minut odtworzyć.Nagrywałem juz takie płyty w nero 5

Wcześniej próbowałem tak zrobić z nagraniem 97 minut, ale wtedy wyskakiwał tylko komunikat o zbyt małej pojemności płyty. Teraz, przy nagrywaniu 91 minut pojawił się komunikat o overburningu - zobaczymy czy będzie działać :wink:

Dzięki.

EDIT:

Działa.

Bez Overburningu się nie da. :slight_smile:

Ja mam NEro 7.1 i w ustawieniach jest przedłużone o 100 minut i niestety nie chce mi się nagrac , choc mam płytę 870 mb