Jak nagrać obraz systemu z partycji recovery

Witam czy mógłby ktoś wytłumaczyc mi krok po kroku jak nagrac na płytki DVD z partycji recovery.Mam loptopa HP Pavilion dv9205 us windows wista home premium.Chciałbym mieć obraz systemu na płycie w razie awarji dysku.Z góry bardzo dziękuje za okazaną pomoc.

zadzwon do producenta niech Ci przysle plytke

To byłoby proste tylko jest mały problem laptop ze stanów a polski odział w Warszawie ni chce udzielic pomocy.

lepszym rozwiązaniem będzie instalacja z tej patycji fabrycznego Windowsa, wyrzucenie zbędnych gadżetów, którymi producenci zasypują nas

skonfigurowanie go i instalacja niezbędnych programów

no i wtedy Acronis True Image Lub Norton Ghost

Próbowałem nagrać obraz na płyte programem acronis ale przy próbie nagrania za kazdym razem wywala mi płyte DVD i prosi o czystą płyte.Tak jakby nie obsługiwał płyt DVD.

ja proponowałbym rozwiazanie, które zaproponował nowy10. Do tego celu można użyć Drive Image, który jest też w wersji darmowej.

Moim zdaniem przede wszystkim należy korzystać z tego,co daje producent.

W razie problemów pomoże (albo i nie).

Dopiero potem programy typu Drive Image. Stosowałem go wcześniej i dobrze spełniał swoje zadanie.

Dodam też,że też szukam na to sposobu i jeżeli go nie znajde,to będe skazany na Drive Image lub Ghost.

Nie wiem też jak przywrócić system z partycji recovery.

Laptop nie jest mój,a sam nigdy z oryginalnymi z HP nie miałem styczności.

Poszukuje też sterowników do systemu Linux.Chciałbym zainstalować dystrybucję Ubuntu 7.10.

mam orginlana viste w hp presario v6000 i np. jakby mi przyslali plytke z serwisu z partycja recovery to moglby np. pozniej przez ta plyte po formacie zaistalowac viste ( czy bd wszytskie sterwoniki w nim) bo chce xp zaistalowac???