Jak nagrać płytę CD z Divx?

Witam!

Mam taki problem. Posiadam 9 filmików w formacie flv (łączny ich rozmiar to 643MB, a czas jednego to ponad 20 min.) i chcę je nagrać na płytę CD by móc odtworzyć je w odtwarzaczu. Próbowałem poprzez nero w VCD lecz nie mogę, bo można tylko 80min. max. Więc wpadłem na pomysł z Divx. I teraz pytanie: Jak nagrać płytę CD z Divx?

Po pierwsze to musisz zmienić format .flv na .avi i dopiero te przekonwertowane pliki nagrywasz na płytę.

Możesz też przekonwertować posiadane pliki na format DVD - wiele razy tak robiłem składanki z filmów z Youtube. Format DVD odtworzy każdy odtwarzać z avi nie każdy sobie poradzi.

Proponuje abyś zapoznał się z tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/Free-Studio … 12679.html

Możesz nagrać je w np. Nero Express jako płytę z danymi.Odtworzysz je na każdym kompie.Musisz je przekonwertować do avi np. programem http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html lub czymś podobnym.Potem po konwersji będą śmigać na odtwarzaczach dvd.

Dzięki za odpowiedzi. Przypomniałem sobie, że miałem gdzieś płytę z filmem od kolegi. Znalazłem ją i odtworzyłem na moim odtwarzaczu. Okazało się, że to był DivX (z napisami). Włożyłem ją więc do komputera i zobaczyłem 3 pliki. Jeden w formacie avi, a dwa pozostałe to były napisy txt. Ja na moich filmikach nie potrzebuje napisów. Czy samo przekonwertowanie plików z flv na avi i wrzucenie ich na płytę (np. w Mój komputer) wystarczy czy trzeba specjalnym programem je nagrać?

Przekonwertowanie nie polega na samej zmianie rozszerzenia pliku ale należy zmienić jego format i do tego potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie.

Podałem Ci bardzo łatwy w obsłudze, darmowy program (po polsku), którym bez problemu zrobisz wszystkie wymagane zmiany a nawet efekt końcowy nagrasz na płytę.

Jednak zrobię to FormatFactory

Dodane 09.01.2011 (N) 18:24

Dzięki za pomoc. Wszystko się udało i działa bez problemu (choć jakość trochę zła z powodu dużego rozmiaru jednego filmiku)