Jak nagrac Video cd w nero

(system) #1

mam pytanie, jak szybko nagrac Vcd w nero. Potrafie nagrac, bez problemu, ale dekoduje mi ok 5 godz, jest moze jakis szybszy program, albo moze jest mozliwosc czegos przestawienia, by poszlo to szybciej. slyszalem ze jest to uzaleznione od sprzetu. da mi ktos rade cos poradzic, jak nie to bede czekal dalej, az zakonczy sie dekodowanie.

pomysly i porady bardzo prosze o przesylanie na maila, z gory dzieki bardzo

(Gegus Sanok) #2

Polecam program DVD Rip ,mam go i mi konwertuje filn średnio 2 godz. i 30 minut .Zdarza sie że robi to nawet szybciej.Co prawda próbowałem także z pakietu NERO programem Nero Vision Express-jest tam funkcja exportu w VCD .Export ten odbywa sie w czasie ok.2 godzin(czasem nawet 1godz 30min.) Pozdro."gegus"

(Damian) #3

Spróbuj jeszcze tym: TMPGEnc

(Rybka77) #4

The Film Machine , jest prosty i przejrzysty ale tez długo mieli /dodaje napisy/

na meila chcesz heheeh nie chce ci się wchodzić na forum

(Qbek50) #5

wszystko zależy od twej maszyny. Ja np na P4 2,80 GHz 1,5 h film dekoduje w 50 minut :smiley:

(Bartex88) #6

Siema

Koledzy podaja dobre programy, ale nie wiem czy wiesz zeby nagrac film na VCD w nero musisz zmienic format filmu z .avi na .mpg

pozdrawiam

(Kam) #7

No nie wiem, czy znajdziesz coś szybszego. Czas dekodowania zależy od Twojego komputera. Mi z Divx na DVD dekoduje 1h 30min w najlepszej jakości - tak jak mówię, zależy od sprzętu. Np. niedawno miałem jeszcze komputer słabszy i kodowanie menu dysku zajęło 5 godzin. Także z innym programem szybciej raczej nie będzie.

(Kuz5) #8

bartex a do czego służy TMPGEnc właśnie do zmiany formatu XXX na format mpg.

Popieram Damiana TMPGEnc to najlepsz progs do obróbki video.

The Film Machine to dziadostwo.

Jeszcze jedno mnie interesuje ile waży ten plik że nero dekoduje ci go aż 5 godz. praktyczne to nie możliwe.

(Damian) #9

Jest to możliwe,nawet przy zwykłym (sredniego czasu) filmie. Jest to zależne tak jak kamienikl napisał od sprzętu.

(system) #10

Dosłownie przed chwilą nagrałem avi--->VCD więc nie wiem skąd kolega ma takie dziwne wiadomości?

(Polko P L) #11

a ile czasu około nero 5.0 nagrywał by mi na VCD film w avi 622 MB 1h 25 min. mój procesor AMD Duron 1.30 Ghz mam 384 MB DDRAM :shock: da się to jakoś obliczyć ??

(system) #12

Samo avi to by Ci weszło na płytkę,ale przekonwertowane na VCD nie wejdzie w tej postaci.Ja mając Athlona 2500+ i plik avi 80 MB czekałem 20 minut na konwersję i nagranie.Z 80 MB avi zrobiło mi się 200 MB VCD!

(Polko P L) #13

a jak by był w mpg to by weszło ??

(system) #14

VCD to mpeg-1,SVCD to mpeg-2.

(Sisiek2) #15

No dobra a można w nim dodać napisy? Jeśli nie to poproszę ojakiś program gdzie można dodać napisy no i gdzie mogę go znaleźć :?

(Damian) #16

Poczytaj : http://www.cdrinfo.pl/vcd/video/how2txt2vcd.php

(Sisiek2) #17

Damian nie tylko to przeczytałem, ale też robiłem wszystko według wskazówek i albo coś po drodze spieprzyłem albo nie jestem godzien robienia filmu z napisami :?

Doszedłem do momentu włączenia VD, z napisami poszło bez problemu.

Do filtrów nie udało mi się dodać TextSub 2.18 ponieważ nawet gdy próbowałem go dodać to wyświetlało mi, że nie może odnaleźć pliku dll potrzebnego do otwarcia czy coś takiego. No i stoję z robotą. Dlatego pomyślałem sobie, że może coś łatwiejszego...

(Damian) #18

Możesz użyć jeszcze programu DVDrip ,lecz niestety linka Ci nei podam,bo mimo intensywnych poszukiwań,nie udało mi się go odnaleźć :roll:

Moze ktoś Ci poda linka.

(Sisiek2) #19

Ten akurat mam, tylko nie instalowałem go ponieważ jest w nazwie DVD więc myślałem, że przerabia tylko z DVD tak jak MovieJack, ale spróbuję. Dzięki, jak co to się odezwę.

(Madziakrystian) #20

:smiley: Witam

Chciałam zapytać jak mozna nagrać film SVCD(po konwersji w DVD2SVCD) w Nero Expres 6???? bo próbuje i bez skutku! !!

I czy taki film można nagrać na płyte DVD (w nagrywarce DVD),czy na zwykłą CD?????

Z góry Dzięki za pomoc i odpowiedz:-))))

Pozdrawiam Magi :smiley: