Jak nagram sobie muze z radia to moge zapodać na stronkę?

Nic dodać, nic ująć. Pytanie jak powyżej czyli w tytule:

Jak nagram sobie muze z radia to moge zapodać na stronkę?? (chodzi mi o te prawne triki, żeby nikt nie miał zwachy (a ja problemów o głupią muzyczkę). Ale chciałbym ją sobie zapodać. Więc??

Jak zaplacisz ZAIKS- sowi to tak.

a jak dostane odpowiedź pozytywną wiesz ze strony oficjalnej autorki?? to prawnie jestem czysty czy to ZAIKS musi sie zgodzić tylko i wyłącznie ten cały ZAIKS??

z Vortalu

ale jeden wyrok nie czynie precedensu w prawie polskim :wink:

Jestem pewny że tam na końcu trafisz . Umowy , podpisy itp

JaK nic za to nie będzie chciała ( głupia - :wink: ) to niech to potwierdzi.

Jak ty na tym też zarabiasz to i Fiskus się upomni.

Przydała by się rozmowa z prawnikiem . Zdaje się że ktoś z wortalu jest w tym obcykany bardziej niż ja.Może Ci coś więcej podpowie.

Na PW z jakimś moderarorem najpierw pogadaj.

nie ale to nie dla zarobku. Poprostu wrzucam na stronke bo lubie tą piosenkarkę. Stronka jest o mnie-kilka słów o mnie, moja galeria i takie tam duperele.

Nie umieszczaj utworów nagranych z radia tylko jakiś ogólno dostepny / darmowy .

Ok, a jak jest na stronie artystki to moge stamtąd ściągnąć i wrzucic na swoją?? Jest na oficjalnej jej stronie. Więc?? Co to znaczy ogólnodostepny, np??

No niestety ale nie można tak jak napisali moi przedmówcy.

Z informacji czysto wynika że jedynie można umieścić na stronie pierwsze 20 sekund piosenki jeżeli będzie więcej to niestety już możesz mieć problemy z prawem.

I nie pisz niczego w stylu “Po 24 godzinach należy usunąć piosenkę…” bo to nie pomoże. Wiele stron ma takie ostrzeżenia a jednak nie jest to w ogóle brane pod uwagę. Taki tekst niestety w żaden sposób Cię nie usprawiedliwi.

Załatwienie licencji ZAIKS-u to niestety dość długotrwały proces… :slight_smile:

Radziłbym zrezygnować z umieszczania utworów.

a nie możesz podlinkować do pliku na jej stronie/serwerze, wtedy będzie wszystko w miarę OK

no nie za bardzo, bo chciałem w tło wpuścic miłą pioseneczkę. Doradźcie cos jak znacie, pliska.

Linkowanie do innych stron z nielegalnymi utworami mp3 jest także karalne…

Dlatego jeżeli już chcesz linkować to tylko do takich utworów które są umieszczone na stronie zaufanej która bez wątpienia ma utworki legalne.

Umieszczanie muzyki w tle podczas wejścia na stronie to niestety nie zbyt dobry pomysł. Strona o wiele dłużej się wczytuje a przez to użytkownik musi dłużej czekać na otworzenie strony.

Na początkach swojej zabawy z html’em miałem taką stronę ‘o wszystkim i o niczym’ która była zabałaganiona różnymi bajerami. Od muzyki w tle poczynając na jakiejś latającej kulce przy myszce kończąc. Strona ładowała się ponad 3 minuty na łączu 2 mbit. Przeciętny internauta czeka 20 sekund jeżeli strona przez ten czas się nie załaduje to ją opuszcza.

Muszę teraz stwierdzić że czym więcej bajerów tym gorzej… Po za tym nie każdy użytkownik nie bardzo lubi jak podczas wejścia na twoją stronę usłyszy jakąś muzykę jak słucha czegoś innego i najprawdopodobniej ją opuści. Jeżeli już jednak musisz ją umieścić to tylko pod warunkiem że użytkownik będzie mógł ją w łatwy sposób wyłączyć lub włączyć. Jakiś duży przycisk…

Odnośnie formy utworu polecam jakiś własny utworek. Może być także remix innej piosenki. Dzisiejsze programy takie jak ejay dają takie możliwości.

pioteer wiem ze 20 sekund i koniec. Swoja droga to nieźle miałes napchana tą strone, ja tez pierwsza nabajerowałem ale własnie teraz odchodze od tego. Prosto i przejrzyscie ale muzyczka w tło przydałaby sie. Więc moze znasz Ty albo inni jakąś prostą muzyczkę taką delikatną zeby umilić powitanie (no i oczywiście właśnie niezadługą). Są takie. Np. wejdzcie sobie na stronke gosi andrzejewicz http://www.gosiaandrzejewicz.pl bo to o nia mi cały czas chodzi. Wiem ze to zaawansowana stronka ale miło wita. I ot mi chodzi. jakiś łagodny kawałek. Podeslijcie jakiegos legalnego linka. Tak jak są strony z tłami i innymi pierdułkami na inne strony to moze jest jakaś normalna muzyczka???

http://dodatki.net/muza.php

Niestety ale :

Ja niestety nie znam takich utworków. Może poszukaj w google pod frazami “muzyka na stronę, utwory na stronę” a coś na pewno znajdziesz.

Tutaj możesz znaleźć trochę informacji na temat melodyjek. Co prawa tam chodzi o melodyjki midi do telefonu ale to jest prawie to samo. Tymbardziej że takie melodyjki to właśnie utworki midi. Link: http://www.artserwis.pl/index.php?f=1&f … qid=58#f58

Tutaj masz kolejny przykład: http://junior.reporter.pl/internet/pora … porady/020

Trochę poczytaj a sam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania…

Wystarczy chcieć… :smiley:

Jak Ci na to pozwoli.

Jak w licencji/umowie tego utworu albo w warunkach umieszczenia utworu

jest coś napisane np. że tylko na tej stronie itp. bez zgody itp …to bedziesz miał problem.

Bo tu mogą wchodzić interesy osób trzecich . Np: własciciela serwera / twórcy strony/ wydawcy utworu/ itp.

Wal do niej besposierednio . Po co mamy gdybać itp. Pewnie gdzieś Cię i tak odesle.