Jak najbezpieczniej założyć radiator?

(smoq5) #1

Witam i pytanko mam. Otóż czy znacie może jakieś wideokursy czy inne poradniki mówiące o tym jak prawidłowo założyć radiator i wentylator na procesor (tak aby go nie uszkodzić), lub tez znacie ogólne kursy montażu całego zestawu??

(Błażej) #2

Jaki socket?

Jak nie będziesz robił nic na siłe to nic nie popsujesz. Przykręcenie śrubki przeważnie nie sprawia problemów

(Mateusz 931) #3

Nie masz instrukcji ? Powinna być czy to do Boxu czy do innego.

Przecież to nie jest trudne i nie ma prawie szans żeby uszkodzić procesor... klapka zamknięta.

(smoq5) #4

Nie no tak się pytam bo na starszych socketach to dawało radę bez problemu, z tym, że teraz będę tą operację wykonywał na 4 rdzeniowym sprzęcie i naprawdę nie chciał bym go ukruszyć, a jak jest z nakładaniem pasty w takim wypadku??

(Myregistryaccount) #5

Tylko co ty tam chcesz ukruszyć jak rdzenie są ukryte pod obudową, na która nakłada sie pastę.

(klopas) #6

normalnie... dajesz mało pasty na środek (wielkość ziarenka ryżu) i nakładasz cooler... nic trudnego...

(smoq5) #7

Z tego co mówcie to powinno być proste, rozumiem, ze pasta sama się rozprowadzi?? Wiecie może czy przy zakupie Phenoma w wersji box jest pasta?? Być może nie taki diabeł straszny tylko cena tego procka trochę mnie peszy :expressionless: po prostu nie mam tyle w portfelu żeby w razie czego oddać

(Mateusz 931) #8

Pheonom jest nie opłacalny no ale to już w innym temacie było.

Pasta sama się rozprowadzić po przyłożeniu wentyla.

(piotrekplay) #9

raz, że NIE KUPUJ PHENOM'a, dwa że jego cooler ma pre aplikowaną pastę

dzisiejsze procesory posiadają IHS'a, więc założenie coolera jest banalnie proste. Pastę radziłbym rozprowadzić ręcznie np. kartą do telefonu i dopiero zakładać cooler. Te z pre aplikowaną pastą to już całkiem banał bo nawet pasty nie trzeba rozprowadzać.

(Kpc21) #10

BOX-y mają fabrycznie nałożoną pastę na radiator.

Phenomy się nie opłacają, weź Quada od Intela.