Jak najbezpieczniej założyć radiator?

Witam i pytanko mam. Otóż czy znacie może jakieś wideokursy czy inne poradniki mówiące o tym jak prawidłowo założyć radiator i wentylator na procesor (tak aby go nie uszkodzić), lub tez znacie ogólne kursy montażu całego zestawu??

Jaki socket?

Jak nie będziesz robił nic na siłe to nic nie popsujesz. Przykręcenie śrubki przeważnie nie sprawia problemów

Nie masz instrukcji ? Powinna być czy to do Boxu czy do innego.

Przecież to nie jest trudne i nie ma prawie szans żeby uszkodzić procesor… klapka zamknięta.

Nie no tak się pytam bo na starszych socketach to dawało radę bez problemu, z tym, że teraz będę tą operację wykonywał na 4 rdzeniowym sprzęcie i naprawdę nie chciał bym go ukruszyć, a jak jest z nakładaniem pasty w takim wypadku??

Tylko co ty tam chcesz ukruszyć jak rdzenie są ukryte pod obudową, na która nakłada sie pastę.

normalnie… dajesz mało pasty na środek (wielkość ziarenka ryżu) i nakładasz cooler… nic trudnego…

Z tego co mówcie to powinno być proste, rozumiem, ze pasta sama się rozprowadzi?? Wiecie może czy przy zakupie Phenoma w wersji box jest pasta?? Być może nie taki diabeł straszny tylko cena tego procka trochę mnie peszy :expressionless: po prostu nie mam tyle w portfelu żeby w razie czego oddać

Pheonom jest nie opłacalny no ale to już w innym temacie było.

Pasta sama się rozprowadzić po przyłożeniu wentyla.

raz, że NIE KUPUJ PHENOM’a, dwa że jego cooler ma pre aplikowaną pastę

dzisiejsze procesory posiadają IHS’a, więc założenie coolera jest banalnie proste. Pastę radziłbym rozprowadzić ręcznie np. kartą do telefonu i dopiero zakładać cooler. Te z pre aplikowaną pastą to już całkiem banał bo nawet pasty nie trzeba rozprowadzać.

BOX-y mają fabrycznie nałożoną pastę na radiator.

Phenomy się nie opłacają, weź Quada od Intela.