Jak najłatwiej uruchomić windows 98 na win7?

Potrzebuję do pewnej gry windows 98 ale na komputerze mam zainstalowany windows 7. Jak najprościej to zrobić? Czy muszę tworzyć osobną partycję i po prostu zainstalować system czy może da się to zrobić jakoś wirtualnie?

Można zainstalować na maszynie wirtualnej np. VirtualBox: http://www.dobreprogramy.pl/Sun-xVM-Vir … 13122.html

To jest raczej najlepszy sposób. Przy dzisiejszych komputerach nie jest zalecana instalacja 98 na osobnej partycji, bo system niepoprawnie wykryje sprzęt lub może go uszkodzić. W 99% przypadków próba uruchomienia systemu kończy się niepowodzeniem, kiedy w komputerze jest więcej niż 950 MB RAM (testowałem na maszynie wirtualnej), ale także od 512 MB do 949 MB są kłopoty z użytkowaniem.

Czyli rozumiem, że na maszynie wirtualnej bez problemu uruchomi się?

Tak :wink:

Tylko właśnie ustaw przydział pamięci RAM na mniejszy niż 950 mb

Najlepiej poniżej 512 :wink:

Co ty za głupoty piszesz? Przecież Winda98 nie obsłuży tyle ramu! To jest system z '99 roku(wydanie drugie) i jak obsłuży 256mb to będzie wszystko, bo słyszałem, że z 512mb miał już problemy…

Poniżej 512 jedzie bez problemu.

Z równą 512 i wzwyż są problemy.

Co to jest za gra? Jeśli wymaga do działania DOSa to może zamiast komplikować sobie życie instalacją Windowsa 98 zainstaluj sobie Dosbox. Do pobrania również na Vortalu Dobreprogramy. Ewentaulnie możesz zainstalować Wine dla Windows.

Pozdrawiam!

Dlatego MS wydał aktualizację do Windows 98 która znosi limit obsługiwanego ramu.

Windows 98 bez łaty obsługuje do 512MB

Windows 98 z łatą obsługuje do 3,5GB