Jak najlepiej podpiąć monitor

Hej, wczoraj przyszła do mnie nowa jednostka i mam w niej taka kartę graficzną:

 http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-ne5x770h1042-1045j-582738/

 

Jak najlepiej podpiąć monitor (samsung 22 cale LED) gdzie mam tylko złącze standardowe d-sub. Aby otrzymać jak najlepszą jakość obrazu co najlepiej kupić, jakiś adapter d-sub - hdmi i użyć tego samego przewodu czy kabel hdmi - d-sub (istnieją takie w ogóle?)? Aktualnie pracuję na zintegrowanej karcie. Adapterów które miały być dołączone mi nie przysłali.

 

PS co do tej karty graficznej to śmieszna sprawa, ponieważ w pierwotnym zamówieniu miałem inna lecz odpisali mi wiadomość, że niestety na stronie była dostępna lecz jej nie posiadają i zmieniłem na tego gtx’a 770. Na mojej fakturze była poprawna kwota za cały zestaw, a na fakturze jaką miał kurier zaszła pomyłka i była kwota niższa o wartość tej karty. Kurier powiedział że może pobrać taka kwotę jak ma napisaną (czyli niższą o wartość tej karty) a karta znajduje się fizycznie w komputerze :wink: Do tej pory sklep się do mnie nie upominał do jakąkolwiek dopłatę. 

Wypadałoby o zaistniałej sytuacji poinformować sklep.

 

Adapter DVI->D-SUB.

Karta posiada złącze DVI-I (przesyła dane cyfrowe jak i analogowe) więc możesz użyć adaptera DVI - VGA/D-SUB (choć z ich jakością różnie bywa)

Upomnij się o brakujące rzeczy.

Zakupiłem taki adapter jak na zdjęciu podpiąłem pod złącze dvi-i do tego przewód od monitora i niestety nie przesyła sygnału. Na opakowaniu małym drukiem przeczytałem że to jest adapter DVI-A 24pin to VGA 15pin. Czy to może być tego wina? 

 

6f4c97619722e54amed.jpg

 

link do większego zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f4c97619722e54a.html

Jaki to model monitora? Wierzyć się nie chce że w 22 calowym LEDzie nie ma hdmi…

Ten monitor był kupiony do poprzedniego komputera w pazdzierniku 2010 więc ma prawie 5 lat, to były pierwsze LED’y. Na pewno nie ma innych wejść tylko d-sub i od zasilania. Aktualnie nie podam jaki to model ponieważ nie ma mnie w domu, ale jeśli to ważne to podeśle jutro.

W innym temacie koledzy polecają raczej konwertery niż adaptery http://forum.dobreprogramy.pl/konwersja-obrazu-z-hdmi-na-d-sub-t477552/

W tym linku co podałeś to jest sytuacja jakby przy karcie było tylko i wyłącznie wyjście HDMI, dlatego nie wiem czy opłaca się w moim przypadku skoro są złącza DVI kupować taki konwerter do HDMI za 90zł. 

DVI-I przesyła zarówno dane cyfrowe i analogowe (DVI-A i DVI-D jest z nim kompatybilne).

 

Spróbuj zresetować ustawienia biosu, odłącz komputer od prądu i zresetuj ustawienia bios wyciągając na chwilę baterię (chyba że w instrukcji jest podany dokładniejszy czas lub użyj zworek do tego przeznaczonych), zamontuj ją ponownie, podłącz monitor (kabel z adapterem) pod kartę graficzną, podłącz komputer do prądu i włącz, jeśli odpali wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne (Load Defaults), ustaw poprawną datę i godzinę.

Będzie z tym problem ponieważ komputer przyszedł 2 dni temu i ma na obudowie plomby morele.net i nie wiem jak jest z tymi plombami bo teoretycznie gwarancję mam na każdy podzespół osobno u producenta. Druga sprawa jak próbowałem zainstalować sterownik do tej karty graficznej a monitor był już podpięty pod zintegrowaną to komputer nie widział tego GTX’a. W ogóle menadżer urządzeń go nie widać nawet z pytajnikiem. Chętnie bym zobaczył jak to w środku wygląda ale są te plomby… W tym komputerze jest zasilacz Thermaltake 530W, a na pudełku od karty napisane jest zasilacz min 600W. Koledzy tutaj na forum pisali że to jest naciągane bardzo i ten zasilacz będzie OK. 

Zrywając plomby stracisz 30 dniową gwarancję “na poprawność wykonania usługi serwisowej”.

 

Zasilacz wystarczy, cały zestaw pod obciążeniem będzie pobierał ok 300-350W.

Być może adapter nie działa. Sam z “cableexpert” miałem problemy, a niedawno ktoś z tego forum również.

Postaram się kupić inny kabel lub adapter. A to normalne że nie da się zainstalować sterowników od karty graficznej jak monitor nie jest pod nią podpięty?

Nie

A to nie jest tak, że po podłączeniu karty pod pci-e zintegrowana zostaje wyłączona i obraz z niej już nie wychodzi? Chociaż z drugiej strony pewnie to zależy od ustawień w biosie.

Sprawdziłeś oba złącza dvi?

 

Czasami jedno dvi jest wyłącznie cyfrowe i przejściówka w nim nie zadziała, mam tak u siebie.

Myślę że obraz będzie wychodził z tej karty pod którą jest podpięty monitor i bez różnicy czy mamy dodatkową kartę. W laptopach gdzie są 2 karty można wybrać z której ma korzystać. 

 

Przy tej karcie jest złącze DVI-I oraz DVI-D, a adapter pasuje tylko pod DVI-I ponieważ DVI-D delikatnie się różni (zwróć uwagę, że w przypadku DVI-D nie ma dodatkowych 4 drucików przy tym jednym większym płaskim) i nie da się pod to złącze podpiąć tego adaptera.

 

Teraz mam mętlik w głowie, teoretycznie karta była zakładana w serwisie sklepu i powinna być dobrze podpięta. Po podpięciu pod nią monitora z użyciem adaptera jest zero reakcji. Przy próbie zainstalowania sterowników do tej karty gdy monitor podpięty pod zintegrowaną wywala błąd, że komputer nie widzi urządzenia do tego sterownika. Obudowa jest zaplombowana, a nie chce za bardzo zgłaszać to od nowa do serwisu. Obawiam się że osoba pracująca przy składaniu tego komputera nie podpięła dodatkowego zasilania z zasilacza.

 

Czy do zasilenia tej płyty głównej wystarcza 1 złącze ATX 24-pin czy tak jak mam w przypadku drugiego komputera wymaga dodatkowego zasilania 4 lub 6-pin?

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

Do płyty należy podłączyć wtyczkę 8 pin (nad procesorem z lewej strony), bez niej komputer nie uruchomiłby się.

 

Czy płyta (głośniczek) wydaje jakikolwiek dźwięk (przy uruchamianiu komputera)?

To wszystko dość cicho chodzi i raczej nie słychać nic dziwnego poza wentylatorami i ogólnie pracą komputera jak każdy. Przy tym zasilaczu są złącza 2x 8-pin (6+2), z czego te oba złącza są potrzebne do karty graficznej, a płyta główna z tego co napisałeś też potrzebuje 1. Może być taka sytuacja, że pod kartę graficzną nie podpięli jednego zasilania ponieważ płyta chodzi?