Jak najlepiej zakładać konta w XP?

Witam, przez jakiś czas na moim PC było utworzone tylko jedno konto w systemie XP oczycwiście na prawach administratora. Z PC korzystają trzy osoby i czas to zmienić. Planuję przeinstalować system XP Home SP3 i utworzyć 4 konta - 1 administrator i 3 ograniczone i pracować tak, a nie z admina ciągle. Kiedy te konta utworzyć ?

a) Zainstalować system i przy instalacji kiedy jest plansza z użytkownikiem 1,2,3 podać od razu 4 nazwy konta i od razu na 3 kontach zdjąć admina i nadać ograniczenie i następnie zainstalować sterowniki + cały soft z admina.

b) Zainstalować system przy końcu instalacji założyć 1 konto admina, zainstalować sterowniki, cały soft i dopiero utworzyć dodatkowe konta.

Jaka metoda jest lepsza ? dlaczego ? czy są różnice ? Dysk jest podzielony na 4 partycje: C: - system + soft, D: - dane pana X, E: - dane pana Y oraz F: dane pana Z. Jak zrobić, aby pan X widział i miał dostęp tylko do dysku C + D , pan Y do C i E, a pan Z do C i F bez instalowania dodatkowego softu ?

JA bym zrobił to co w A, bo przy niektórych programach wybierasz gdzie mają być skróty (ale można też manualnie przenieść).

Co do tych uprawnień to:

Klikasz na ten folder > PPM i właściwości > zabezpieczenia i dodajesz co który ma mieć.

Jak nie ma tej zakładki to w opcjach folderów > widok, odznaczasz proste udostępnianie plików.

Z tego co wiem to dane które uważne byłyby za prywatne można by mieć w moich dokumentach ( nie dok. udostępnionych tylko dla przykładu w folderze Karol-dokumenty )a co do prywatnych partycji to nic mi nie wiadomo o takiej opcji w XP’eku…Dane z tych dokumentów były by oczywiście na partycji systemowej.Pozdrawiam :slight_smile:

Nie ma to większego znaczenia kiedy je utworzysz.

Tworzenie nowych kont: Start -> Uruchom -> control userpasswords2

Do tworzenia kont ograniczonych polecam program Windows SteadyState.