Jak najprostrze usunięcie linuxa i przywrócen ukr gigabajtów

skrót w tytule ukr > ukrytych

Chodzi o to że mam na dysku zainstalowaną (posypala mi sie tzn juz nie dziala)mandrive 2007 power pack

i chcę ją najprostszym sposobem poprostu usunąć (nigdy więcej juz linuxa nie zainstaluje)

Mam oczywiście oprócz niej Viste :stuck_out_tongue:

Przy uruchamianiu PC mam wybór vista lub mandriva

No iiii jak już byście mi jakimś cudem (wczesniej nikt mi nie pomogl) pomogli usunąć mandrive , to pomóżcie mi odzyskać 20 gb !!

co sie stalo ?? Otóż podczas instalacji linuxa musialem utworzyć specjalną dla niego partycje której vista ani xp nie widzi . Przeznaczylem na nią 20 gb .

PS NIE MAM PLYTY OD LINUXA

usunąć partycję z mandrivą, utworzyć nową i sformatować ją pod NTFS??

Jak usunąc partycje z mandriva ?? Obawiam sie ze po tym komp mi sie wogole nie uruchomi :confused:

Możesz do tego użyć program GParted lub jakiś komercyjny do woli :slight_smile:

gparted starczy, darmowy i prosty w obsłudze :slight_smile:

Uruchomić XP czy Viste z płyty i włączyć konsole potem fixmbr i fixboot (te polecenia usuną bootloadera linuxa potem formatuj

Jak nie wiesz to nie wprowadzaj bład. Zastosowanie się do twojej rady skutkuje nie uruchomieniem się żadnego systemu. W pierwszej kolejności pozbywamy się GRUBA

można to zrobić i po usunięciu mandrivy :slight_smile: wchodzi się do konsoli odzyskiwania i wpisuje FIXMBR i jest ok, wiem bo sam usuwałem linuksa

Lepiej obyć się bez “lęków” i zrobić w odwrotnej kolejności

Możesz to zrobić z poziomu Windows’a którymś z tych programów co ci wskazałem (GParted znajdziesz chyba nawet na tym vortalu), wchodzisz w partycje i usuwasz te które są linuxowe (tj. ext3 i swap) i po sprawie :slight_smile:

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 19:20

Później lub najpierw zrobić będziesz musiał :

Napiszesz jak spróbujesz :slight_smile:

Jak włączyć konsole , po wlozeniu plyty z vistą lub xp ??