Jak naprawić pendrive?

Witam. Dzisiaj rano upadł mi pendrive ADATA N005 USB 3.0 i słyszę, że coś się oderwało w środku.Problem w tym, że nie mam pojęcia jak go rozebrać a mam tam ważne pliki. Gdy wpinam go do komputera to słyszę ten dźwięk,który pojawia się po podłączeniu urządzenia do komputera, jednak gdy wchodzę w “Mój komputer” to nie ma go na liście sprzętów. Pierw chciałabym dowiedzieć się jak go rozebrać, ponieważ niepokoi mnie to latające “coś” we wnętrzu pendrive’a.Wygląda on tak :http://images.bit-tech.net/content_images/2010/11/adata-and-kingston-usb-3-flash-drives/adata-n005-1.jpg

Pewnie wtyczka się oderwała od płytki. Już chyba nawet serwis nie pomoże.

Kurcze…I nie da rady odzyskać plików?

Pół biedy by było jakby go komputer wykrywał, możesz spróbować program recuva ale wątpię że coś wskórasz.

Co to znaczy “nie ma go na liście sprzętów”? Zajrzałeś do “menadżera urządzeń”, czy chodzi CI o to, że nie ma go na liście dysków w eksploratorze? Jeżeli to drugie, jaki jest stan tego urządzenia we wspomnianym “Menadżerze urządzeń”?

System wyświetla jakiś błąd instalacji sterownika i/lub rozpoznania urządzenia w obszarze powiadomień? Jeżeli tak - jaki?

Z małą nadzieją możesz zajrzeć do “Zarządzania komputerem” (prawy przycisk myszy na “Mój komputer”, klik “Zarządzaj”), dalej dział “Magazyn”, “Zarządzanie dyskami”. Być może jakimś cudem po prostu jedynie dysk nie ma nadanej litery. Jest on w ogóle widoczny w tym oknie zarządzania?

NIestety nie, nie jest widoczny wcale, słyszalny jest jedynie dźwięk podłączania,nic poza tym. Poza tym próbowałam go na drugim komputerze i w telewizorze i one też go nie wykrywają.W obu komputerach jest jedynie dźwięk podłączania.

możesz tym sprawdzić,ale jak go nie wykrywają inne komputerki to raczej nic się nie da z nim już zrobić

http://techformator.pl/diagnostyka-i-te … eck-flash/

Nie ma sensu polecanie programów, skoro pendrive jest uszkodzony mechanicznie. Na 90% da się go uratować poprzez fachowe przylutowanie złącza lub innego elementu wewnątrz. Ratuje Cię dobry serwis RTV lub serwis telefonów komórkowych - oni mają stacje lutownicze, które nie uszkodzą elementów elektronicznych ani samej płytki.

Nie polecam samodzielnej próby lutowania bez odpowiedniego sprzętu - raczej na pewno urządzenie ulegnie zniszczeniu.