Jak naprawić uszkodzony MBR na dysku

Ostatnio instalaotry do systemow mi sie wolno wczytują.i znalazłem rozwiązanie tego problemu.Został uszkodzony MBR na dysku.Jak naprawić ten MBR?

Windows XP z podpisu? Jeśli tak to uruchom instalator Windows XP i gdy dojdziesz do ekranu wyboru czy chcesz naprawić istniejącą instalację czy wykonać nową, wciśnij R , aby naprawić i zaloguj się do konsoli odzyskiwania i wpisz tam:

fixmbr

exit

Pozdrawiam!

Jak nie pomoże to użyj programu TestDisk

Dokładniej opisując to co podał ci kolega "roobal " wygląda następująco:

-uruchamiasz komputer z płyty Windows XP

-po załadowaniu wyświetli ekran z zapytaniem o instalację bądź naprawę, wybierasz naprawę wciskając klawisz " R" i przyciskając " Enter"

-teraz musisz zalogować się jako administrator do swojej instalacji windows, wciskasz " 1" i " Enter"

  • jeśli konto administracyjne miałeś zahasłowane wpisujesz hasło, jeśli nie wciskasz " Enter"

-wpisujesz komendę " fixmbr" i wciskasz " Enter" zapyta o potwierdzenie więc wpisujesz " t" i dajesz " Enter"

-jeśli wszystko poszło poprawnie wpisujesz " exit" i " Enter"

sposób FIXMBR nie działa.Mówiono mi bym zrobił niskopoziomowe formatowanie.Jednak nie mam czasu by bawić się w takie rzeczy.Jest jeszcze jakiś inny sposób?

Pliki od instalaotra Visty ładują się normalnie ale gdy sie wczytają pojawia sie tylko tlo instalatora i po 10 sekundach powiino poajwic sie okno z wyborem jezyka.Lecz pojawia sie one po 10min.w tym czasie dioda od dyskju miga w jednym tepie co 0.5 sekundy leciutko sie swiecac.

a same systemy które jak przypuszczam zmieniasz jak skarpety śmigają poprawnie ?

Komputer mam miesiac.mialem zainstalowany 7 i XP i a onu strasznie zwolnila praca dysku.kosz dlugo sie oproznia nawet przy malych plikach , wolno otwieraja sie systemy.Nie od poczatku ale od jakies 3 tygodzni

Jeśli kupiłes ten komputer w sklepie to oddaj go do naprawy gwarancyjnej, z tego co piszesz to dzieje się to na obydwu systemach, jeśli na obydwu to masz problem sprzętowy a powodów może być kilka