Jak nazywa się pewien typ komputerów?


(Aaa Aaa1000) #1

Mam od niedawna pewien nurtujący mnie problem. Jak nazywają się takie duże komputery z ekranem dotykowym i z Windows'em 7 stawiane przy niektórych budynkach? Te komputery mają bardzo często zasłonięty cały pulpit jakimś programem oraz wbudowaną przeglądarką internetową (akurat dziś się z takim spotkałem, ale udało mi się odblokować pulpit). Najbardziej interesuje mnie nazwa takich komputerów, ale z dodatkowym nadrukiem chyba "Mazury cud natury".


(Miszkurka2000) #2

Kiosk?


(józeek) #3

Infomat miejski? O to ci chodzi?


(Aaa Aaa1000) #4

Tak! O to mi chodziło. Tak mnie trochę ciekawi jak w nich się dochodzi do pulpitu. Wiem, że żeby dojść do pulpitu w kiosku musiałem się nieźle namęczyć. Ale się opłacało.


(Miszkurka2000) #5

A czemu to robiłeś?


(Aaa Aaa1000) #6

No bo wiesz, taki kiosk jest na samym początku mało funkcjonalny, ale jak już się dogrzebałem do pulpitu, to mogłem sobie przynajmniej w pasjansa pograć :slight_smile:


(Kpc21) #7

Infokiosk, ja z taką nazwą się spotykałem.


(Aaa Aaa1000) #8

Jak sobie wpisałem kiosk, to też się z taką nazwą spotkałem.


(roobal) #9

W pasjansa to sobie można pograć nawet na biletomatach, a co cwańszy to odpali sobie na bakomacie o ile mały ekran nie przeszkadza. Widywałem bankomaty z ładującym się Windows 98 czy Windows XP. Jednak Apeksy działają na Linuksie, ale tam się gra w inne gierki :slight_smile:

http://niebezpiecznik.pl/post/ataki-na-biletomaty-i-infokioski/

http://niebezpiecznik.pl/post/kfc-hacking-oprocz-coli-zagral-w-pasjansa/


(Frog) #10

Zastanawiam się co w tym takiego szczególnego - prawie wszystkie bankomaty działają w oparciu o windowsa xp.

A co do samego tematu - jakoś nie przemawia do mnie takie pseudohackowanie urządzeń, które z zasady mają służyć do konkretnego celu - w tym przypadku promocji :?

Chodzi o szpan czy o co właściwie?


(roobal) #11

To ja wiem, że działają na Windowsie i że to nic szczególnego. Chodziło mi o to, że widok ładującego się 98 czy XP podchodząc do bankomatu nie jest codziennym widokiem.