Jak nie łączyć się przez neostrade?

Czy jest jakiś sposób,żeby połączyć się z netem mając neostrade ale tak,żeby nie łączyć się od razu z ich stroną? Chciałabym wejść do IE i ustawić sobie jako stronę startową np. onet a tu mi zawsze strona neostrady wyskakuje :-(,ktoś pomoże?:slight_smile:

Wchodziwsz do IE… potem zakladka narzędzia… potem opcje internetowe… masz tam taka ramke Strona głowna i tam wpisujesz adres http://www.onet.pl

Pozdrawiam… 8)

Jeśli łaczysz się przez aplikację Neostrady to zmiana ustawień w IE moze nie pomóc. Musisz zmienić ustawienia w tejże aplikacji - w konfiguracji (lewy dolny róg w okienku aplikacji).

Albo wywalić całkiem aplikację Wandoo i skonfigurować połaczenie DialUp.

i dodatkowo zainstalować autoconecta :smiley:

a wszystkie instrukcje znajdzie się http://turbokrecik.info/index.php?go=7 o ile masz sagema modem :smiley:

A ja powiem tak: po pierwsze pozbądź się aplikacji od neostrady (strasznie spowalnia system, robi w nim dużo syfu i w ogóle jest bleee)

Po drugie nie potrzebujesz żadnego dodatkowego programu, żeby połączyć się z Internetem!!

Wystarczy Ci to co masz w Windows. Najpierw wgrywasz sterowniki do modemu (jeśli nie masz już wgranych) - są na płycie od neostrady (E:\NeostradaTP\Drivers_i katalog odpowiedniego modemu_). Musisz utworzyć nowe połączenie internetowe tak jak dla zwykłego modemu. Login i hasło wpisujesz takie jak masz. Numer telefonu (tu słyszałem różne wersje) - ja zawsze używam P0,35 (jest to podejrzane z ustawień połączenia z neostrady i działa na 100%).

I wszystko ładnie działa a aplikacja neostrady nie zaśmieca paska zadań.

A ja powiem jeszcze inaczej :twisted:

Aplikacj Neostrady sama instaluje sterowniki, jak również połączenie Dial-up np. przy Sagemie Fast 800:

Start -> Wszystkie programy -> Sageem -> Internet ADSL (Sagem robi nawet skrót na pulpicie :stuck_out_tongue: )

Tak więc dwa wyjścia:

  • wypełnić nazwę użytkownika i hasło w połaczeniu stworzonym pzrez sterowniki

  • stworzyć całkiem nowego Dial-upa np. w Start -> Panel sterowania -> opcje internetowe -> Połaczenia -> Ustawienia (te na górze - włacza sie kreator)

Jako numer tel. najlepiej *. (0,35 to VPI, VCI Neostrady)

Żeby było ciekawie aplikacja Neostrady po deinstalacji nadal zostaje w postaci setupa w c:/Program Files/Neostrada -> klikając ten plik instaluje się nawet bez płyty Neostrady :lol:

No i owszem ale już przy modemie SpeedTouch to nie :stuck_out_tongue:

Ale jak widać wybór możliwości jest i sprawa jak najbardziej do rozwiązania.

Speed Touch też robi dial-upa :stuck_out_tongue:

Start -> Wszystkie programy -> SpeedTouch -> Speed Touch Dial-up (nie robi skrótu) :smiley:

Przy instalacji samych sterowników, czyli bez aplikacji neostrady jeszcze nigdy SpeedTouch nie utworzył mi żadnego połączenia dial-up. Mam neo od 1,5 roku, więc wiem co mówię :smiley:

Wiadomo, że jeśli się instaluję Neoshit od Tepsy to połączenie Dial-up jest tworzone automatycznie, ale ja cały czas mówię o nie instalowaniu aplikacji Neostrady!

I sam też muszę się przyznać do błędu - w poście wyżej jakoś przeoczyłem to, iż napisałaś, że to aplikacja nostrady tworzy to połączenie <- to się zgadza.

Masz pecha (albo walniętą płytę :stuck_out_tongue: ). Ja mam Net24 [stery te same za wyjątkiem VPI, VCI] i instaluje, jedyna różnica, że w Neo Dial-up jest po angielsku :lol: Ja też wiem co mówię, bo pracuję na infolinii technicznej Neostrady :mrgreen: Zajrzałam tu w poszukiwaniu rozwiązania cholernego błędu Spidtacza -> 1024 “nieznane urządzenie”, który po upgrade sterów generuje bląd 1028 :rotfl2:

Neoshit Tepsy instaluje i stery (razem z dial-upe) a ja mówię o odinstalowaniu samej aplikacji neowskiej. Stery nadal zostają i jak nie ma innych błędów oprócz 691 to wystarczy wywalić Neostrada TP (lub NeostradaPlus) z Dodaj/Usuń programy i skonfigurować Dial-upa [jakiegokolwiek].

Niestety są również pacjenci, którzy za cholerę nie chcą odinstalować tego badziewia :co:

Pytanie do Autorki Magdy : co wybierasz ? :wink: