Jak NIE uruchamiać Avasta ze startem XP


(system) #1

Witam,

Mam mało wydajny sprzęt, w związku z czym chciałbym mieć na dysku Avasta, który nie uruchamiałby się ze startem systemu. Powyłączałem co się dało, odpalam system i na próbę wkładam zainfekowany pendrive, a Avast reaguje. To chyba oznacza, że w dalszym ciągu rezydent obciąża mój system.

Z góry dzięki za pomoc.

MJ


(MarS) #2

Sprawdź usługi systemowe

Menu start/uruchom/services.msc


(Blady2012) #3

Komputer bez ochrony to nie wyjście. Ja miałem Avasta na bardzo starym kompie i działał bez problemów. Komp był taki:Mobo no name, 64 MB SDRAM (nie pamiętam jakie prędkości) karta graficzna no name 6MB, proc jakiś intel 166 MHz zasiłki nie pamiętam


(system) #4

m.j.: Skoro masz mało wydajny sprzęt, to zmień tego Avasta na Avirę, która znacznie mniej obciąża system. Nie możesz jednak zostać bez antywirusa - nawet w trakcie startu komputera.


(Depedro70) #5

Użyj np CCleaner-narzędzia-autostart-wyłącz,lub uruchom-msconfig-uruchamianie odznacz odpowiedni wpis i ponownie uruchom komputer.


(system) #6

Witam ponownie,

Dziękuję za porady. Uwierzcie mi, wiem, co robię. Parę lat używałem XP bez włączonego antywirusa i absolutnie nic się nie stało. Aby się ochronić:

  • regularnie aktualizuję system;

  • nie oglądam pornoli;

  • nie używam IE;

  • pozbawiłem się przywilejów admina;

  • skonfigurowałem Outlook Express: z ograniczeniem do stref restricted i wyświetlaniem wiadomości w zwykłym tekście;

  • uszczelniłem wejścia w firewallu systemowym;

  • regularnie skanuję system ręcznie;

  • używam mózgu.

(uwaga: nie róbcie tego na kompie w korporacji, gdzie rezydent antywirusa jest absolutnie niezbędny!)

Chciałbym, aby Avast nie włączał mi się sam, tylko, abym mógł włączać go ręczne - wtedy i tylko wtedy, gdy go naprawdę potrzebuję. Avirę i AVG kiedyś testowałem i tak "na oko" bardziej obciążają system niż Avast.

Pozdrawiam

MJ


(jessica) #7

cytat stąd>http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic114351.html

Z polskiego na nasze: prawoklik na ikonkę Avasta w Trayu i wybierz "Stop On-Access Protection" (Sterowanie osłonami Avast)

jessi


(system) #8

Dzięki wszystkim!