Jak obejść hasło W XP prof

Mam taki problem zmienilem sobie hasło w Xp-ku na inne tylko że je jakby zapomialem:( Czy jest jakaś prosta metoda na “obejście” hasła

aha mam do wyboru tylko konto Gościa

P.S Próbowałem juz metodą ctrl+alt+del przy ekranie logowanie alto nie pomaga !!

HELP! !!

jest na to bardzo prosty sposób ale ci go nie podam bo nie wiem czy nie chcesz tej metody użyć do złych celów. :wink:

GALLUS ja cie proszę nie wiem jak to odblokować a na systemie mam bardzo ważne dane (komp jest mój) a z konta gościa nie można ich skopiowac bo sa zablokowane :frowning: Będe bardzo wdzięczny

Ten prosty sposób to użycie małek, prostej i darmowej dystrybucji linuxa, zwanej OPHcrack. Pobierasz na dysk, za pomocą np. alcoholu nagrywasz na CD i potem bootujesz. Automatycznie wyszukuje hasła (do 10 min).

Przecież sposobu skopiowania tych danych jest bardzo wiele, np. uruchomienie jakiegokolwiek linuxa na Live CD, bądź też Windy Live CD. Można też wymontować dysk z kompa i zanieść do kolegi by skopiować dane.

ale wy se ludzie lubicie uprzykrzać życie po cholerę jakieś linuxy chcecie instalować :). Widać że informatyki z was po zbóju. HAHA

antOn: żebyś się nie zdziwił. jak ci wyskoczy blokada przy próbie wejścia do np: Moje dokumenty.

a twoje konto to Administrator, czy utworzyłeś jakieś nowe sobie, bo jak utworzyłeś później inne np o nazwie realmadrit to wciskasz alt+ctrl+delete i logujesz się jako administrator i usuwasz hasło sobie

GALLUS: już tak robiłem nie raz. Nie było żadnej odmowy dostępu. Mogłoby się to zdarzyć jeśli byłoby zastosowane jakieś szyfrowanie plików.

GALLUS czytamy ze zrozumieniem :x

szygmonie nie wiem czy przeczytałeś ale autor napisał

Cytuję: “P.S Próbowałem już metodą ctrl+alt+del przy ekranie logowanie ale to nie pomaga”.

Próbujcie Dalej :slight_smile: Może dojdziecie :slight_smile:

Ale podpowiem wam Klawisz F8 ma czarodziejską MOC :slight_smile: HAHAHAHA

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 18:57

xulu: ok źle przeczytałem, ale to i tak jest zbędne. Tracą czas i czystą płytę. Jak wystarczy tylko wcisnąć kilka klawiszy i już.

GALLUS to może napisz jak to zrobić, a nie się mądrzysz o wielki i wszystkowiedzący informatyku :mrgreen: :stuck_out_tongue:

Ja nie jestem informatykiem !!

bo można to zrobić Twoim sposobem, ale również Linuxem

no ale po co sobie życie utrudniać ???

Nie wszyscy wiedza, ze w Windows XP jest konto SYSTEM z takimi samymi prawami co konto Administrator. Aby dostać sie na to konto z poziomu zwykłego usera wystarczy: - kliknać na start --> wybieramy uruchom --> w oknie urachamianie wpisujemy polecenie cmd --> enter - w oknie konsoli wpisujemy polecenie: >at 11:00 /interactive "cmd.exe" Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno konsli z uprawnieniami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania (11:02). Zamiast przkładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy. Po chwili zostanie wyświetlne nowe okno konsoli. Pierwotne okno zamykamy - naciskamy Ctrl+Alt+Del (wyświetli się nam Menadżer Zadań Windows) przechodzimy na zakładkę Procesy i klikamy na proces "explorer.exe" i klikamy zakończ proces - przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim >explorer.exe i klikamy enter - otwieramy menu start i sprawdzamy na jakiego użytkownika jesteśmy zalogowani następnie wystarczy wpisać w uruchom polecenie control userpasswords2 i kliknąć aby zaznaczyć konto administratora potem właściwości a na koniec reset hasła i już gotowe mały error ps jeżeli zależy nam na anonimowości to konto system ma takie same prawa jak administrator

temat do zamknięcia już sobie poradziłem :lol:

tores1977 twój sposób jest dobry ale nie zawsze działa. Jeśli jest wyłączona opcja menadżera zadań wtedy twój sposób nie zadziała