Jak obliczyc ile pradu pobiera moj komputer miesiecznie?

Witam,

mam pytanie … jak moge obliczyc ile pradu pobiera moj komputer miesiecznie ?

Zupelnie niemam pojecia jak mam to obliczyc … powiedzmy ,ze komp chodzi dziennie max. 8 godzin … .

Ile pobiera KW na godzine ?

Pozdrawiam.

Klin Uzyj opcjii ‘szukaj’ bo watek naprawde duzo razy powtarzany :slight_smile:

Może zrobić to za ciebie Kalendarz XP

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … =993&t=126

eGreko a moglbys powiedziec jak ?

Bo ja przeszukalem narzedzia i niemoge sie doszukac tej opcji … . Axel_15 a no fakt :stuck_out_tongue: Bede musial poszukac :wink: Len we mnie wstapil :stuck_out_tongue:

Ale eGreko prosze odpowiedz jka bo akurat uzywam Kalendarza XP :stuck_out_tongue:

prawy klik na kalendarzu-> narzędzia

zakładka "status systemu->“czas uruchomien”->“według miesięcy”

tam juz powinienes znalesc - musisz wpisac pobor mocy zasilacza +ew. pobor mocy monitora

p.s. a wlasnie - pytanko do ekspertow :wink:

czy komp zawsze pobiera tyle ile W(wattów) ma zasiłka?? czy zalezy to od ilosci podpietych napedow, aktualnego uzycia procka itp. itd. ??

i jeszcze jedno - jak ma sie monitor podlaczany do zasiłki, a nie do gniazdka… to czy trzeba doliczyc pobor mocy monitora?? czy wlicza sie to w moc zasilki ??

Im więcej sprzętu podpiętego tym więcej prądu zużywa,a jeszcze jak coś robisz na kompie,że procesor,dysk pracuje mocniej niż zwykle wtedy też pobór się zwiększa :slight_smile:

berbeluh dzieki :lol:

Duda czyli że kalendarz XP zlicza sobie waciki zawsze “w górę” ?? oblicza ile maksymalnie komp mogl zuzyc energii?? ale mogl on zuzyc sporo mniej??

Musisz sobie wstawić,ile płacisz za jeden kW,tam jest,stawka i zużycie prądu,te pomiary nie będą do końca dokładnie no ale tak mniej-więcej można się dowiedzieć ile pradu zużywa komputer.