Jak obraz z karty TV transmitować przez sieć?


(SMDOBPRO) #1

Czy jest jakiś program,sposób,wtyczka(winamp,virtual dub itd),który przechwycony obraz z karty TV mógłby transmitować przez sieć (do komputera w innym pomieszczeniu),najlepiej na bieżąco ewentualnie z niewielkimi opóżnieniami (taki server video).Program najlepiej gdyby był free.


(rafi84tek) #2

Witam,

istnieje taki program: " VLC media player" - darmowy

http://www.videolan.org/vlc/

Posiada on możliwość przesyłania obrazu z tuner na inny komputer przy wykorzystaniu sieci LAN. Oczywiście musi być zainstalowany na obu komputerach. Próbowałem coś takiego sam zrobić, jednak mi nie wychodziło, więc nie mogę dać Tobie dokładnych wskazówek co i jak robić. Na stronie programu jest User Guide, który trochę wyjaśnia. Mi się jednak nie udało. Jeśli Tobie się uda, to napisz w tym poście co i jak.

Jest jeszcze jeden problem. Podczas testowania, zauważyłem, że gdy strumieniowe przekazywanie było “aktywne” (mimo że nie odbierałem sygnału na drugim kompie) to na PC z kartą TV nie można było oglądać telewizji. Program TV ( w moim przypadku PRV od WinFast’a) informował mnie, że urządzenie jest niedostępne.

Tu masz link do poradnika:

http://www.videolan.org/doc/

VLC Streaming Howto

Pozdrawiam,

Rafał


(SMDOBPRO) #3

Dzięki za pomoc ale nie udało się nic przesłać przez VLC .Kombinowałem na różne sposoby.Jak dla mnie silnie zagmatwany ten program.Poradnik tęż mi nie pomógł.Dużo opcji w programie,nie wiem które które są ważne,być może diabeł tkwi w szczegółach,a może się nie da na moim sprzęcie.

Ps. Dzięki za namiary “szuknę” sobie jeszcze w sieci na temat tego programu może ktoś czynił podobne próby i może mu się udało.