Jak oceniacie taki zestaw

Witam

Ponieważ mój komputer przebywa już 4 raz na gwarancji mam zamiar złożyć nowy. Komputer na być dużo, dużo więcej, niż hight-end’owy i ma spełniać celująco swe zadania , tzn. obsłużyć filmy w jakości wyższej niż FullHD, obsługiwać bezproblemowo gry, być warsztatem programistycznym i webmasterskim, być wytrzymałym na najwyższy O.C.,odtwarzać muzykę w wysokiej jakości,przez ponad 5 lat.

Obudowa: Thermaltake V9 Black + SilentiumPC Zephyr 70, Revoltec AirGuard 140x140x25mm

Procesor: Intel Core i7 965 Extreme Edition 3,20 GHz

Płyta główna: Asus P6T Intel X58

Karty graficzne: 3x GeForce with CUDA GTX 295 Asus <— wg. mnie powinno starczyć dla gier na najwyższych detalach na 5 lat… (1 wyjęta z aktualnego PC)

RAM: 2x OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL7 Reaper

HDD: 5x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II (3 wyjęte z aktualnego PC)

Karta dźwiękowa: ASUS Xonar D2 (wyjęty z aktualnego PC)

Napęd optyczny: Pioneer Blu-ray BDR-202

Napęd magnetyczny: FDD Scythe 1.44MB 3.5" z czytnikiem kart <— to nie podlega dyskusji

Dodatkowe USB: Kontroler USB 2.0 PCI (UP-205) NEC

Zasilacz: Modecom VOLCANO ULTRA 1500W ATX PFC

Głośniki: Genius SW-HF5.1 5100

Myszka itd. zostają (patrz opis)

Chłodzenie wodne:

Pompka: Swiftech pompa MCP655 12V (Laing D5 Vario)

Rezerwuar: XSPC 150mm Passive Alu Reservoir Black

Wąż: Feser Tube - 10/13 Black

Chłodnica: Feser Xchanger Monsta Radiator 420/360 z 3x Revoltec AirGuard 140x140x25mm

Blok CPU: Aquacomputer Cuplex HD G1/4 i7 LGA1366

Blok GPU: Aquacomputer AquagraFX - GTX 295 (G200b) na każdą kartę

kompletny kosmos jak dla mnie ;/ poczekaj do wakacji kupisz go za jakieś 70% OBECNEJ CENY :slight_smile:

Po co wydawać tyle na komputer? Wydaj mniej a za rok kupisz nowszy, lepszy za resztę…

Nie wiadomo co wymyślą do tych 5-ciu lat… :x

Chcesz, kup. Zestaw OK…

zestaw GIT, ale technika ciągle idzie do przodu. Ja na przykład 3 lata temu kupiłem kompa za 6000 zł i niestety już jest przestarzały (np. płyta główna ze złączem AGP). W “tamtych czasach” procesor pentium 4 wydawał się najlepszy na ziemi… (podobnie może być z i7). Jak masz kase to kupuj.

3 lata temu za 6k i AGP mój kumpel kupywał 4 lata temu za 2,5k i ma złącze PCI-E

“Karty graficzne: 3x GeForce with CUDA GTX 295 Asus <— wg. mnie powinno starczyć dla gier na najwyższych detalach na 5 lat… (1 wyjęta z aktualnego PC)”

Można mieć max 4 procesory graficzne a ty jeśli podłączysz 3 takie karty bedziesz miał 6 wiec o jedna karte za dużo.

To dlaczego są przystosowane do pracy w 3-way?

No to chyba ja sie pomyliłem. Nie wiem dlaczego ale z tego co wiem to nie da rady ich połączyć ale moge sie mylić.

Da rade połączyć ale z tego co wiem nie da się tego wykorzystać tylko max 4 rdzenie, tylko nie pamiętam dlaczego tak jest chyba coś z DirectX lub sterownikami.

Bierz 2 GFy, to w zupełności wystarczy

Proponuje żebyś mi oddała pieniądze lepiej je wydam. :smiley:

jak Ci nie szkoda kasy na taki zestaw to kupuj bo jest super… Nie wiem jakie Ty super extra rzeczy robisz na kompie, że Ci nie wystarcza komp z podpisu…

P.S.: Jak Twój aktualny komputer był 4x na gwarancji tzn że nie umiesz go użytkować,(mój już kilka dobrych lat ciągnie i ani razu na gwarancji nie był…) Więc powodzenia z tym kompem co kupisz bo też będziesz latał na gwarancje :wink:

Rdzenie w procku mi po kolei siadają… Nie jest on po żadnym O.C.