Jak oceniacie ten zestaw komputerowy?

Oto link do zestawu:

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/dla_domu/702434_vp_q9300_xpower_black.aspx

Czy to dobry zakup czy lepiej kupic inny zestaw. Zależy mi aby był to zestaw z tego sklepu oraz zeby nie przekraczał 3000zł i był bardzo dobry.

Za tyle kasy totalnie nie opłacalny :!:

baciany ,

nie kupuje się gotowców !!

za ta kasę to bierz to:

płyta główna: MSI P45 Platinum 550zł

ramy: Crucial BALLISTIX 2x1GB 1066 200zł (z allegro.pl)

proc: Core2Duo Intel E8200 450zł

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GBx2 (w RAID’zie) 300zł

grafa: Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B 530zł

Zasilacz: Corsair CMPSU 520-HXEU 520W 280zł

obudowa: CoolerMaster Centurion 590 black RC-590 220zł

chłodzenie na procek: Scythe Mugen 140zł

RAZEM: 2660zł

ceny z apollo.pl

świetna płyta główna, możliwość dalszej rozbudowy, później będziesz mógł dokupić jeszcze jedną HD4850 :slight_smile:

PS. Będziesz robił OC?

Po pierwsze nie kupuje na allegro, ani na żadnym sklepie internetowym. Chodzi mi o sklep który a siedzibę w moim mieście (Starachowice) i Vobis to jedyny z lepszych sklepów.

Po drugie o co chodzi z tym OC ??

Po trzecie dlaczego niby nie opłacalny. Kolega taki zestaw tylko z grafiką 8600GT (256MB) i dyskiem 230 GB kupił za 4000 i sam sobie składał, taniej już nie dało rady (podobno). Więc za 3000 taki zestaw i nawet lepszy chyba się opłaca.

to po co się pytasz jak już podjełeś decyzje ?

kolega podał ci wyżej znacznie lepszy zestaw za mniejsze pieniądze ale widać wolisz wydać więcej na gotowy zestaw który defakto w sklepie internetowym mogą ci złożyć jeśli zaznaczysz takową opcje :]

:lol:

Za 4k to masz kompa z gtx280

płytę brać na P35, np Foxconn P35A-S nie warto przepłacać za P45…

co do radeona hd4850 - wydajność ma porównywalną do 88gt 512mb (słabszy od 98gtx/88gtx i 88gts 512mb - znam wstępne testy człowiek który właśnie go testuje :stuck_out_tongue: ) przy czym jest droższy (88gt to koszt ~400zł)

proc - za 450zł można wyrwać E8400, ewentualnie te 15zł przesyłki to i tak bardziej opłacalne niż E8200 za 450zł

obudowa - kwesta gustu, aczkolwiek trzeba wybrać taką która warta jest swoich pieniędzy…

pamięć - Cruciale jak najbardziej Ballistix 800MHz CL4 czy 1066Mhz

dyski - sprawa pojemności indywidualna, jeśli jest kasa to właśnie jakieś dwa spiąć w RAID 0

chłodzenie do procesora - od biedy można kupić Pentagrama Karakorum, jak ciut więcej kasy to Thermalright Ultima 90 czy Ultra 120a + wentylator i pasta termoprzewodząca (AS 5 / Diamond IC7 / Noctua NT-H1 / Zalman STG1), osobiście nie mam zaufania do kloców od scythe mimo że prezentują dobrą wydajność

zasilacz - dla komputerka z 88gt(s) starczy spokojnie Modecom MC-400, większe wymagania to np ten Corsair 520W

Dobże rozumiem was ale ja potrzebuję kompa zakupionego w mieście czyli w VOBIS bo inne sklepy to szajz ( w Starachowicach) .

może przejrzycie stronę VOBIS i tam cos znajdziecie lepszego od tego ??

nie będzie tam nic lepszego ! Zamów w internecie spokojnie Ci złożą i wyślą lepiej na tym wyjdziesz.

Ale w sklepie dla mnie lepiej bo łatwiej zanieśc jak się zepsuje. Sklep mam 10 min drogi od domu.

A w internecie to trzeba wysyłac potem czekac aż odeślą a jak jeszcze poczta polska będzie miała problemy i im się przesyłka zagubi (lol) to szkoda gadac…

a firmy kurierskie?? ups na przykład poza tym jak weźmiesz gotowca to za kilka miechów będzie płacz bo wolny bo gry nie trybią itp ja posłuchałem rad szanownych kolegów z forum i mój komp lada moment trafi w moje ręce :twisted:

Hmmm. Zobaczymy jeszcze. najpierw sprawdze czy w ogóle u mnie w sklepie mają ten komputer bo może mają braki. jak tak to chyba zamówie na internecie a jak mają to sie zastanowie.

rób jak chcesz ale moim zdaniem (i nie tylko) nie ma co się zastanawiać za 3k naprawdę dobry zestaw złożysz

A ten zestaw nie jest dobry ? Przecież jest bardzo dobry (chyba, bo ja się nie znam).

jeśli proponują ci coś innego to znaczy że za tą kasę może być lepszy i tak napisali min. gruchacz gotowców się nie bierze dostosuj się do ich rad a dobrze na tym wyjdziesz

Tak wiem że na internecie można kupic lepszy ale ja tylko pytam czy ten jest dobry czy to szajz ??

Bo w porównaniu z moim starym komputerem (patrz opis) to ten komputer to cudeńko.

napisali że nie jest wart swojej ceny więc nie jest zły ale i nie jest wspaniały naprawdę dostosuj się do ICH rad

Powiedzcie i tylko ile według wart jest ten komputer. Bo jak ma to byc róznica 100zł to tyle to hmm nie ma o czym gadac biore w Vobis. Ale jak ma to byc róznica 1000zł No to raczej kupię na internecie byle by nie było problemów z gwarancją, dokłądaniem własnych częci itp. Zależy i też na procku 4-rdzenie. patrzyłem na internecie i 4-rdzeniowe się najlepiej sprawdzają przy pracy z 3ds max (z czym zaczynam zabawe a na moi kompie który teraz mam ta zabawa to Horror).

zestaw dobry żeby był… do kręcenia się w ogóle nie nadaje…poza tym ma wolny dysk i słabe ramy… płyta pewnie nawet nie pozwala podnieść fsb…

za tą cenę można kupić lepszy komp (z grafą 8800GT i lepszym do OC i z pewnością że się nie spali)

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/ … ,id,51591/