Jak odblkokować porty 80 i 7480?


(Miettas) #1

Witam,

Znajomy ma problem z programem TRANS. Jest to program obsługujący firmy transportowe i spedycyjne. Po prostu stanowi taką giełdę ładunków do przewiezienia po całej Europie, do której spedytorzy zgłaszają on-line ładunki do przewiezienia. Firmy transportowe mają podgląd na tę listę i wybierają te ładunki, które ich interesują.

I tu zaczyna się problem mojego znajomego.

Do prawidłowej obsługi tego programu konieczne jest otwarcie portów 80 i 7480. Jak to zrobić? Znajomy korzysta w trasie z iPlusa, a w domu dodatkowo z Neostrady. Jego lapek to Toshiba z zainstalowanym XP Home. Próbował dodać te porty w liście wyjątków zapory systemowej i nic. Porty są cały czas zablokowane.

Drugi laptop z zainstalowaną Vistą obsługuje tego TRANS-a bez problemu.


(kamil_w) #2

80? Przecież osiemdziesiątka odpowiada za protokół http. Jakby miał ten port zablokowany, to by nie mógł przeglądać stron internetowych ;|


(Porchekarera) #3

Wyłącz firewalla. Coś nas w banie robisz :stuck_out_tongue:


(Mk Md) #4

a próbował całkiem wyłączyć systemową zaporę?


(Nightraven) #5

Z tego co piszesz, wynika że to nie jest jakaś strona na WWW tylko zainstalowana aplikacja. Jeśli tak, to może zamiast dodawać porty do wyjątków, niech spróbuje dodać tą aplikację (o ile dobrze zrozumiałem i to jest aplkacja :-D)


(Miettas) #6

Tak, to jest aplikacja. I też próbował dodawać ją do listy wyjątków.

Okazuje się, że tak zachowuje się nowa wersja tego TRANSA. Stara pracowała bez zarzutu. Tyle, że dziwny jest sam fakt, że to nie działa. Jeżeli sprawdza lapka jakimiś programami, to pokazuje, że port 80 jest blokowany.

Chyba musi wrócić do tej starej wersji programu.