Jak odblokować port będąc "za" 2 routerami

Witam

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć ( bardzo dokładnie :stuck_out_tongue_winking_eye: bo cienko kapuje te wszyskie komputerowe sprawy) jak odblokować port ( dokladnie to 6112-6120).

Sytuacja jest następująca mój komputer z internetem połączony jest przez 2 routery ( oba to TP-link wr543g) - jeden rozsyła internet a drugi przy moim komputerze go odbiera.

aha no i powiem ze umiem wejsc w oba routery - co juz jest sukcesem :wink:

moje ip to 192.168.2.100 - i jest to ip tego drugiego routera ( przy moim komputerze) —> nie wiem czy to wam coś powiem ale napisalem

z góry dzięki za pomoc i jak są jakies pytania o jakie informacje albo coś to walić smiało

edit. bardzo proszę o pomoc bo sobie z tym poradzić nie mogę kumpel który się na tym trochę zna tez nie wie jak to zrobić a bardzo mia zależy żeby odblokować te porty.

czyli to wygląda tak:

internet====> router 1 ====> router 2======> komp

czyli router 2 i komp powinny mieć stałe ip i musisz je znać.

wchodzisz w opcję virtual server na routerze 1, tworzysz tam nową regułę podając te porty i adres ip routera 2.

następnie tak samo na routerze 2, podajesz te same porty z tym, że podajesz adres ip kompa - i powinno działać.

no wlaśnie router 2 i mój komp maja ip 192.168.2.100 i te ip mam wpisać do 1 ( głownego ) routera tak ?? a w drugim routerze mam wpisać ip kompa czy takie jakie widze na specjalnych stronach do sprawdzania ip tak ?? 87 cos tam … tak ?

z góry dzięki za pomoc

edit; zrobiłem tak jak mówiłeś ale niestety to nie działa ( wpisałem do drugiego routera adres mojego kompa 89.74.92.20 --> adres ten sprawdzilem na stronie ) http://www.kurshtml.boo.pl/ip/

  • chyba że mieszam coś z tymi adresami ip

dlatego

1 adres ip biore z połączeń sieciowych ( i ip to jest takie same jak ip 2-giego routera ) --> 192.168.2.100

2 adres sprawdzam na stronie 89.74.92.20

bardzo prosze o jakies rady bo bardzo mi na tym zależy

w routery wpisujesz TYLKO adresy wewnętrzne (192…) ip zewnętrzne (89…) w tym przypadku Cię w ogóle NIE interesuje.

wpisujesz wg schematu w poście wyżej

w takim wypadku ip komputera i 2 routera jest takie samo bo 192.168.2.100 a jak ustawiam w tych ruterach na te ip to niestety nic to nie daje chyba ze jest jeszce jakies ip o ktorym nie wiem … ?;p

drapek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Taki śliczny obrazek ode mnie :smiley:

81cc24c86fbcace8m.png

Wiem, wiem, że bardzo ładnie narysowany ale co poradzę, talentu do rysowania to nie mam ani myszką ani ołówkiem.

Martwi mnie jedynie to jak może mieć ten Twój domowy router czy jak go określasz ten drugi takie samo IP jak komputer za tym wszystkim.

Komputer. starturuchom(bądź na klawie znaczek windows+R)cmdipconfig i tam szukasz cyferek obok adres IP i brama domyślna(na 99% są inne albo dziwną sieć masz zrobioną).

Brama domyślna-to jest ten najbliższy router od komputera i na nim dodajesz regułę aby przekierowywał określone/wszystkie porty na adres IP, który widnieje w cmd po wpisaniu ipconfig(pole adres IP).

A dalej przekierowanie z routera 1(najbliższy od Internetu) na router 2.

To na routerze 2, wchodzisz w WAN lub jakieś podsumowanie i szukasz tam adres IP w podkategorii WAN !!

Logujesz się na router 1(najbliższy od Internetu) i tam dodajesz regułę aby przekierował określone/wszystkie porty na adres IP który znalazłeś w podkategorii WAN na routerze 2.

właśnie dokładnie tak - tylko pamiętaj by te adresy ip były statyczne, a nie przez DHCP - bo ci się to po jakims czasie (np. reset routera) wykrzaczy.

ahaaa ip routera w WAN to w takim razie faktycznie jest inne bo : 192.168.1.103 a ip kompa 192.168.2.1

alee w ipconfig ip jest 192.168.2.100 a brama 192.168.2.1 ale to chyba to samo prawda ??

Dodane 11.05.2009 (Pn) 14:07

uuuuuuu JEST !!

jeszcze raz wielkie dzięki !

tylko którego routera wan ip???

router 1 bedzie miał zew ip na porcie wan (89…)

router 2 już będzie miał wewnetrzne (192…) ip na porcie wan. podobnie jak komp tez 192…

najlepiej zacznij od poprawnego skonfigurowania adresów statycznych routerów i kompa i żeby się nie powtarzały.