Jak odblokować port Team Speak 3?

(Anx29) #1

Witam, posiadam sieć Wi-Fi, w której są 3 routery (Główny D-Link DL-524 i 2 łapiące i przesyłające ten sam sygnał router Air Live G-Duo) każdy ma inne ssid, lecz każdy jest na tym samym kanale. Chciałbym odblokować port team speak 3 (9987), żeby inni mogli wejść na mój serwer ts3. Pytanie nr.1 Czy muszę to robić na wszystkich 3 routerach, czy tylko na tym, z którym się łączę (w moim przypadku ten główny) ? I nr.2 Jak to zrobić ? Strona konfiguracji głównego routera jest po niemiecku :confused: Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

(roobal) #2

Jeśli masz 3 routery, to znaczy, że masz 3 różne sieci, więc przekierowanie zależy od tego, w jakiej sieci jest urządzenie, które ma być dostępne z internetu. Napisz dokładnie jak te routery są ze sobą połączone, jakie urządzenia są podłączone bezpośrednio do routerów i które chcesz "wystawić" na świat oraz czy masz w ogóle publiczne IP, jeśli urządzenie ma być dostępne w interneci. Jeśli możesz to daj jakiś schemat twojej sieci.

Podstawowy błąd, APeki nie powinny nadawać na tym samym kanale, wzajemnie się zakłócają, ustaw kanały 1, 6 i 11 (co piąty kanał się na siebie nie nakłada).

(Anx29) #3

Najpierw dam schemat jak działają, a potem napiszę jaki błąd powiedziałem wcześniej. Otóż tak. Mam internet dostarczony kablem do domu. Kabelek wchodzi do modemu. Modem połączony z routerem D-Link DI-524, który nadaje na kanale 6. Drugi router działa w trybie Client+AP. AP łączy się z Tym głównym routerem, a Client wysyła sygnał, który dostaje od 1 routera tylko emituje inną nazwę ssid i jest na kanale 13. A 3 router na takiej samej zasadzie, lapie od tego 2 w schemacie.Ten 3 ostatni, nadaje na kanale 7. Czytalem, ze dobrze, zeby nie nadawac na tych samych kanalach co sasiedzi. Jeden ma 6. Czy o nie bedzie przeszkadzac ?Czy można ustawić np. 3,8,13 ? A jak dokładnie sprawdzić, czy mam publiczne IP ? Na stronie konfiguracji tych 2 airlive co działają w trybie Client+AP nie ma żadnych konfiguracji takich. Tylko łączenie. No i informacje. Widocznie tylko na tym głównym d-linku się to robi chyba. Tylko, że na stronie konfiguracji routera d-link, w firewall jest aktywowana blokada. Cel- LAN. Jeśli trzeba, to dam screena, jak dokładnie ta blokada wygląda.

(roobal) #4

Schematu nie widzę, ale mniej mam już podgląd sytuacji. Napisz jeszcze tylko, gdzie są podłączone urządzenia końcowe, tj. do którego routera lub routerów. Co do publicznego IP :arrow: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html