Jak odblokować port Team Speak 3?

Witam, posiadam sieć Wi-Fi, w której są 3 routery (Główny D-Link DL-524 i 2 łapiące i przesyłające ten sam sygnał router Air Live G-Duo) każdy ma inne ssid, lecz każdy jest na tym samym kanale. Chciałbym odblokować port team speak 3 (9987), żeby inni mogli wejść na mój serwer ts3. Pytanie nr.1 Czy muszę to robić na wszystkich 3 routerach, czy tylko na tym, z którym się łączę (w moim przypadku ten główny) ? I nr.2 Jak to zrobić ? Strona konfiguracji głównego routera jest po niemiecku :confused: Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Jeśli masz 3 routery, to znaczy, że masz 3 różne sieci, więc przekierowanie zależy od tego, w jakiej sieci jest urządzenie, które ma być dostępne z internetu. Napisz dokładnie jak te routery są ze sobą połączone, jakie urządzenia są podłączone bezpośrednio do routerów i które chcesz “wystawić” na świat oraz czy masz w ogóle publiczne IP, jeśli urządzenie ma być dostępne w interneci. Jeśli możesz to daj jakiś schemat twojej sieci.

Podstawowy błąd, APeki nie powinny nadawać na tym samym kanale, wzajemnie się zakłócają, ustaw kanały 1, 6 i 11 (co piąty kanał się na siebie nie nakłada).

Najpierw dam schemat jak działają, a potem napiszę jaki błąd powiedziałem wcześniej. Otóż tak. Mam internet dostarczony kablem do domu. Kabelek wchodzi do modemu. Modem połączony z routerem D-Link DI-524, który nadaje na kanale 6. Drugi router działa w trybie Client+AP. AP łączy się z Tym głównym routerem, a Client wysyła sygnał, który dostaje od 1 routera tylko emituje inną nazwę ssid i jest na kanale 13. A 3 router na takiej samej zasadzie, lapie od tego 2 w schemacie.Ten 3 ostatni, nadaje na kanale 7. Czytalem, ze dobrze, zeby nie nadawac na tych samych kanalach co sasiedzi. Jeden ma 6. Czy o nie bedzie przeszkadzac ?Czy można ustawić np. 3,8,13 ? A jak dokładnie sprawdzić, czy mam publiczne IP ? Na stronie konfiguracji tych 2 airlive co działają w trybie Client+AP nie ma żadnych konfiguracji takich. Tylko łączenie. No i informacje. Widocznie tylko na tym głównym d-linku się to robi chyba. Tylko, że na stronie konfiguracji routera d-link, w firewall jest aktywowana blokada. Cel- LAN. Jeśli trzeba, to dam screena, jak dokładnie ta blokada wygląda.

Schematu nie widzę, ale mniej mam już podgląd sytuacji. Napisz jeszcze tylko, gdzie są podłączone urządzenia końcowe, tj. do którego routera lub routerów. Co do publicznego IP :arrow: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html