Jak odblokować porty?

Prosze odblokowac sobie na komputerze porty 80,443,4569 w programach typu firewall, zapora systemu windows, czy antywirus z opcja firewall. Program komunikuje sie z systemem easyCALL na porcie 4569 - tylko odblokowany port poprawnie umozliwi wykonywanie oraz odbieranie polaczen telefonicznych.

Dostałem takie info od operatora i nie wiem jak odblokować te porty ??

A masz zainstalowanego jakiegoś firewala, vista ma swój, ale lepiej ściągnąć lepszy.

Jeśli nie to wybierz zaporę w panelu sterowania klikasz w zakładkę wyjątki i dodaj port i wpisujesz te porty.

Hm :?: a co to ma wspólnego z Vistą? :x :expressionless: LOL

w sumie to nic, te porty powinny być domyślnie odblokowane

Oprócz 4569

rafal50 jakiego firewalla posiadasz ??

Tylko zapory z visty. Na routerze jest wyłaczony, a antywir nie ma takiej opcji

A nie możesz dodać tą do zaufanych w zaporze?? heh

Tylko, że problem chyba nie leży w samej zaporze. Wyłaczyłem to i dalej nic.

Nie masz jej wyłączać tylko dodać określone porty do wyjątków.

Po wszystkim wykonaj diagnostykę sieci (Start -> uruchom -> cmd -> netsh diag gui).

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1188,1,Konfiguracja_zapory_sieciowej_w.aspx

Chciałbym się dowiedzieć co zawierta i do czego służy i czy musi być w Folderze na Pulpicie Moje Dokumenty " Plik o nazwie “NTUSER.DAT Plik DAT 768KB” w systemie operacyjnym Win Vista Premium . Ręcznie go nie można usunąć i czy wogólegdy go usunę to nie wystąpią jakieś perturbacje w systemie ./

Prosze o udzielenie mi odpowiedzi i pomocy co mogę zrobić.

Z poszanowaniem Zygmunt

zygmunt123 w pliku NTUSER.DAT jest zapisana zawartość rejestru systemu Windows dla BIEŻĄCEGO (zalogowanego) użytkownika. Możesz ją edytować za pomocą polecenia

regedit

w oknie uruchom i po przejściu do

HKEY_CURRENT_USER\

Nie można go i pozostałych plików DAT, w których jest zapisana struktura rejestru usunąć czy też edytować i zmieniać w notatniku.

poczytaj http://www.agavk.p9.pl/strony/win_regedit.php

:slight_smile:

okresowo możesz wyczyścić rejestr ze zbędnych wpisów. Polecam CCleaner :slight_smile:

Proszę cię bardzo nie kombinuj bo usuniesz o jeden plik za dużo, a wtedy już systemu nie uruchomisz.

Ten plik jako kluczowy i tak jest zabezpieczony przed usunięciem więc nic z tego nie będzie.