Jak odblokować reklamy?

Witam,może mi ktoś pomoże? Nie mam pojęcia jak,ale zablokowałam sobie reklamy-może nie do końca zablokowałam,ale teraz jak się pojawiają,to "przezroczyste’’-sama ramka się pokazuje i nie zasłania treści tego,co czytam.

To nie byłby problem,gdyby nie to,że nie mogę teraz oglądać filmików,czy też niektórych obrazków-jak mniemam wiąże się to z tym,że wyłaczyłam reklamy.

Nie mam pojęcia,jak to zrobiłam,na pewno nie zgłębiałam się w ustawienia,to musiała być coś na ‘‘wierzchu’’ tej reklamy-może kliknęłam prawym klawiszem myszy i coś się otworzyło??

Od jakiegoś czasu usiłuję poszukać czegoś w necie na ten temat,ale nic nie znalazłam (a może raczej-nic,co byłabym w stanie zrozumieć),są jakieś skomplikowane informacje,których nie pojmuję,sprawdziłam,że w opcjach internetowych wszystkie multimedia mam ‘‘zaptaszkowane’’,pod paskiem adresowym w przeglądarce mam hmmm-jakby drugi pasek z okienkiem google i jakimiś innymi rzeczami,w tym blokowaniem okienek,ale samo odblokowanie tego nic nie daje.

Jak można wywnioskować,z tego co piszę,jestem ‘‘niepełnosprytna’’ komputerowo,więc gdyby ktoś był uprzejmy w sposób przystępny mi wyjaśnić-co ewentualnie mogłabym spróbować zrobić…

przeglądarka IE,a oprogramowanie windows xp :?

Hm…

Spróbuj zresetować IE do ustawień domyślnych.

Czy w systemie XP masz zainstalowany jakiś pakiet Internet Security? Może on blokować.

Może dodatek jakiś jest zainstalowany do blokowania reklam typu IEPro , AdMuncher itp.

Zarządzaj dodatkami>Dodatki obecnie zainstalowane w przeglądarce Internet Explorer.

Ewentalnie na dole przeglądarki zobacz czy nie masz jakieś dziwnej ikonki jakiegoś programu.

dzięki za odpowiedzi,poprawiłam na ustawienia domyślne,odinstalowałam javę i adobe flash(?) i zainstalowałam ponownie-zgodnie z sugestią,którą dostałam na priw,no i zadziałało :slight_smile:

a jak jeszcze ktoś tu zaglądnie,to mam kolejne pytanie-dlaczego wiadomość prywatna,którą wysłałam jest w folderach “wiadomości do wysłania”,a nie w wysłanych? czy dotarła ona do adresata? 8)

Dotarła, ale adresat jeszcze jej nie przeczytał.