Jak odchudzić i zintegrować z poprawkami płytę instalacyjną

Witam

Czy ktoś może wie jak zintegrować łatki z instalką windowsa i jakim narzędziem wywalić zbędne pierdoły z windowsa, aby instalował się szybciej i zajmował mniej miejsca na dysku?

Co kilka miesięcy system tak mi zwalnia, że czasem jedynym, rozwiązaniem jest postawienie go od nowa. Niestety łączy się to z koniecznością wgrania wszystkich łatek i serwispaków do windowsa, a czytałem, że można sobie taką płytę zintegrować. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak?

XP użyj nLite

Vista/7 użyj vLite

Oba programy nie są skomplikowane i posiadają polską wersje :slight_smile:

nie napisałem że chodzi o windowsa 7

Witam

mozesz sprawdzić tym

http://www.vista.pl/porady/1674_rt_seve … gramu.html

a tutaj taki sam temat zakładałem i poradzono mi tak

integracja-poprawek-plytka-windows-t488572.html :slight_smile:

Po co sobie utrudniać życie jak jest prosty i sprawdzony sposób: raz instalujesz system na czysto wraz ze sterownikami, aktywujesz i aktualizujesz po czym porządkujesz go sobie wywalając to co dla Ciebie zbędne a następnie robisz obraz partycji systemowej np. za pomocą darmowej clonezilli. Obraz możesz przechowywać na dysku albo wypalić na płytki i jak znów wkurzy cię działanie systemu to przywracasz wszystko w kilkanaście minut uzyskując działający system. Po tej operacji wystarczy już tylko pobrać aktualizacje wydane od momentu utworzenia obrazu i gotowe! Można też od razu zrobić następny backup by kolejna taka procedura przebiegła trochę krócej.

:roll: