Jak odczytać dane z dysku?

Witam.

Mam spory problem - siadł mi laptop (naprawa nieopłacalna więc sprzęt pójdzie na części). Potrzebuję odczytać dane z dysku, który wyciągnąłem z tego laptopa. W tym celu podłączyłem go jako zewnętrzny dysk do innego komputera, ale niestety nie mam dostępu do niektórych folderów i plików - np. do folderu “moje dokumenty” - prawdopodobnie dlatego, że dane na tym dysku zapisywałem korzystając z konta administratora - chronionego hasłem.

Czy ktoś ma pomysł jak “włamać” się do tych danych (do czego to doszło, żeby włamywać się do własnych danych …).

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam - archit

czytaj tu oraz tu

Wrzućcie linnnnnuxa z płyty

http://mieszek.friko.pl/sysresccd/

Przed jakim kolwiek “majstrowaniem” na dysku, proponowałbym zrobić obraz całego dysku (taką funkcje mają prawie wszytkie programy do odzyskiwania danych). Tak na wszelki wypadek.

Wielkie dzięki za rady, ale nie zdała ona egzaminu. Ponieważ mam XP Home ed. - żeby w właściwościach folderu ukazała się zakładka “ZABEZPIECZENIA” (konieczna do przejęcia folderu) musiałem uruchomić system w trybie awaryjnym. I tu właśnie jest problem, bo zewnętrzny dysk z którego muszę odzyskać dane to dysk z laptopa 2,5" i podpięty jest do kompa jako zewnętrzny, bo inaczej się go podpiąć nie da. W trybie awaryjnym niestety go nie widać !? I tu jest pies pogrzebany.

Bardzo proszę o radę jak domowym sposobem wejść do folderu, do którego system twierdzi, że nie mam uprawnień (lub jest zabezpieczony).

Możesz wejść przez dowolną dystrybucje Linuksa i podmontować dysk jak to jest FAT32 to nie będzie żadnego problemu jak NTFS to już będziesz go musiał montować i bez ntfs-g się nie obejdzie ale to też no problem Linuksa nie będzie obchodzić czy masz prawa administatora w windows czy nie :mrgreen: więc wchodzisz i kopiujesz co chcesz.Możesz też przez konsole zbootować z płyty windowsa i skopiować (musisz znać kilka komend)

Dzięki za radę - spróbuję z linuksem (choć nie mam do nigo przekonania) ale dopiero na weekend. Mam nadzieję, że nic nie naknocę - znajomi mówią, że są kłopoty z odinstlowaniem linuksa - u któregoś z nich nawet skończyło się to formatem.

Pozdrawiam - archit

Spróbuj z live cd (bez instalacji)

o ile wiem to mandriva z live cd montuje nawet automatycznie dyski z NTFS.Przekonanie wiele osób nie ma ale naprawde jest to lepszy system niż windows no jeszcze zależy co kto oczekuje.

Nie ma żadnych usuwasz partycje z linuksem i już.