Jak odinstalować Ashampo WinOptimizer8?


(Babaryba1) #1

System VistaHome, laptop HP. W trakcie odinstalowania za pomocą CCCleaner proces dezinstalacji został przerwany,przestał działać rownież Cleaner/dziwne/.Wśród programów w miejsce dezinstalowanego jest napis "Dezinstalacja programu WinOptimizer8.

Zainstalowałem ponownie CCleaner i działa, ale WinOpt8 nie odinstalowuje, narzędzie dezinstalacji w systemie też nie może sobie poradzić.Na ekranie jest nadal oryginalna ikona.

Nie chcę instalować narzędzia Ashampo do dezinstalacji, bo mam z programami tej firmy problem nie pierwszy już raz. Jaki jest inny skuteczny sposób na wyinstalowanie?


(sloantk) #2

Najszybciej to będzie zainstalować jeszcze raz WinOptimizer8, a potem odinstalować go panelu “Dodań usuń programy” albo bezpośrednio deinstalatorem. Dopiero później przeczyść rejestr CCleanerem.


(Babaryba1) #3

Dzięki, nie skorzystam, nigdy Ashampo już.


(sloantk) #4

To chcesz odinstalować, czy nie?


(p19koz) #5

Poczytaj <<>>


(Babaryba1) #6

Jak napisałem już, nie chcę instalować nic pod firmą Ashampoo, ich dezinstalatora też.


(Atronics) #7

sprawdz w trybie awaryjnym czy usuniesz

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?


(Babaryba1) #8

Sprawdzałem w trybie awaryjnym, już na poczatku, niestety, nawet nie rusza z miejsca próba usunięcia.


(p19koz) #9

Człowieku! Rozumiem Ashampo zrobił kuku i Baba focha strzelił. Każdy chce być jak Jarosław, ale bez przesady! Nie chcesz mieć nic wspólnego? Tyle, że o tym to myśleć trzeba było przed instalacją i zrobić obraz bezpieczeństwa np. Redo, teraz nie trzeba marudzić tylko pobrać, ponownie zainstalować i skorzystać z narzędzia uninstall jak bóg przykazał.


(Babaryba1) #10

Zainstalowałem i ponownie usunąć nie można ani CCleaner, ani Geek unistaler.


(Atronics) #11

sprawdź czy ten go znajdzie

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html


(Bogdan_G) #12

Wyłącz w autostarcie i sprawdź, czy nie masz w usługach tego ashampoo, też wyłącz. Potem użyj geeka z opcji usuń program/wymuszone. Potem wyszukaj resztki i skasuj.


(Babaryba1) #13

Niestety , wymuszony tez jest nieskuteczny.

Dodane 16.04.2013 (Wt) 20:17

Teraz po kolejnej próbie komunikat “Please correct the problem or obtain a new copy of the program”. Ale ja nie mam zainstalowanej kopji?

Dodane 16.04.2013 (Wt) 20:28

A komunikat “Please correct the problem or obtain a new copy of the program”.


(Bogdan_G) #14

Pozostaje ręczne usuwanie zablokowanych plików. Najlepszy do tego jest Odkurzacz poprzedniej wersji 12.6.0.9. Pamiętaj. Nie jest on już do czyszczenia komputera. Pobiera się portable na wolny dysk. http://www.franmo.pl/v2/archiwa/ Znajdź w spisie to portable. Po pobraniu Klika się prawym przyciskiem myszy i wchodzi we właściwości. Wyświetli się okienko, w którym u góry będzie widniała nazwa. Usuń .deprecated pozostanie odk12.6.0.9portable.exe i daj na dole OK. Otwórz ten plik. Wyświetli się panel programu. Klika się na logo po lewej u góry i wybiera moduły. Klika się na moduł zablokowanych plików i masz to okno na pulpicie. W opcjach folderów masz ustawić na pokazywanie ukrytych plików i folderów. Następnie uruchom wyszukiwarkę i wpisz słowo ashampoo. Na panelu wyszukiwarki zaznaczasz wszystkie pliki i foldery ashampoo i przesuwasz je trzymając lewy klik myszy do górnego pola panelu odkurzacza. Potem klikasz na usuń. Wyświetli się powiadomienie o użyciu rozszerzenia, klikasz na tak i zacznie się usuwanie. Będziesz widzieć masowe odblokowywanie i usuwanie plików, folderów i wpisów. Po skończonej pracy program poprosi o restart i pochwali się, że usunął wszystko. Lecz jeszcze poszukaj resztek, a co znajdziesz, to już normalnie usuń. Użyj w końcu JetClean z DP. Usunie to pozostałości, błędne ścieżki i wpisy w rejestrze, dużo lepiej, niż ccleaner.

To najbardziej skuteczny program, ten moduł poprzedniego odkurzacza. U mnie usuwał zablokowanego ZenOK, babilony, conduity itd. Takie przydatne portable trzymaj na czarną godzinę. W usuwaniu wprawiłem się. Unlocker kiedyś zablokował mi system i tego programu nigdy nie polecę nikomu.

Powodzenia!


(Babaryba1) #15

Mam zainstalowany oryginał, a tu komunikat :Please correct the problem or obtain a new copy of the program".


(Bogdan_G) #16

Czekaj, bo nie wiem. Chciałeś odinstalować, masz zablokowany program. Chciałeś usunąć, podałem niezawodny sposób, na odblokowanie, usuwanie plików i wpisów w rejestrze. Co się stało? Za trudny program, ten moduł usuwania zablokowanych plików i folderów?

Jest jeszcze jeden sposób na usuwanie uciążliwych plików. Max delete 1.1 portable usunie każdy wskazany plik ashampoo.exe podczas restartu, zanim aplikacja załaduje się w systemie. Potem normalnie można usuwać foldery i pozostałe pliki.

Jakby jeszcze co się nie widziało, to daj logi OTL i może któryś ze specjalistów pousuwa Ci tego ashampoo z systemu.


(Babaryba1) #17

Próbowałem kilka programów aby odinstalować /nawet Ashampoo/, skuteczny był dopiero Revo Unistaller Pro, tam poprzez tzw reczne odinstalowanie/skanując/, usunąłem niechciany program, także kilka tolbarów.

Dodane 25.04.2013 (Cz) 20:37

Dopiero Revo Unistaller Pro pomógł! Polecam na takie problemy.